Ana SayfaAppleiPhone 8 tamamen kablosuz sarj özelliği ile gelecek

iPhone 8 tamamen kablosuz sarj özelliği ile gelecek

- Advertisment -

Apple tarafından bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek olan iPhone 8 özellikleri ve fiyatı yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Özellikle kablosuz şarj özelliği ile ilgili söylentiler netleştikçe heyecan yaratan iPhone 8 peki nasıl kablosuz şarj edilecek?

iPhone 8 nasıl kablosuz şarj edilecek?

iPhone 8’in kablosuz özelliği ile ilgili geçen yıldan beri konuşuluyor. Öncelikle iPhone 7 de gelmesi beklenen bu özellik için hazırlıklar iPhone 8’de gerçekleşmiş olarak görünüyor. iPhone 8’in herhangi bir kablo kullanmadan nasıl şarj edileceği de merak konusu.

Bildiğiniz üzere kablosuz şarj özelliği için diğer akıllı telefonlar bir kablosuz şarj standı kullanıyor. Dock adı verilen bu stantların üzerinde kablosuz olarak şarj edilen telefonlar için kablosuz demek aslında pek doğru olmuyor. Çünkü nede olsa dock’lara bir kablo takılıyor ve sadece telefonun üzerinden alınıp konması ile ilgili bir kolaylık sağlıyor. iPhone 8 in iddiası ise bu kablonun tamamen kalkacak olması. Yani iPhone 8’i şarj etmek için telefonu herhangi bir dock üzerine koymanız ve doğal olarak dock’u bir kabloya bağlamanız gerekmeyecek. Herhangi bir temas gerekmeyen bu teknolojide muhtemelen bulunduğumuz ortamda doğrudan pirize takılmış bir cihaz bulanacak ve iPhone 8 kablosuz olarak bu cihazdan enerji alabilecek.

Daha önce çıkan iddialara göre iPhone 8’in sadece premium olarak sınıflandıracağı farklı bir versiyonunda olacağı düşünülüyordu ancak netleşen son bilgilere göre kablosuz şarj özelliği tüm iPhone 8 modellerinde olacak.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -