Ana SayfaAppleiPhone 15'ten büyük sızıntı: Telefoto lens geliyor

iPhone 15’ten büyük sızıntı: Telefoto lens geliyor

- Advertisment -

Eylül 2025’te tanıtılması beklenen iPhone 17 Pro Max’in kamera özelliklerine dair sızıntılar gündeme geldi. Apple’ın tedarik zincirindeki analist Jeff Pu’ya göre, cihaz 48 MP periskop telefoto kameraya sahip olacak. Önceki raporlarda, iPhone 16 Pro modellerinin 48 megapiksel ultra geniş lens içereceği belirtilmişti. Bu sızıntıların doğru olması halinde, iPhone 17 Pro Max, tamamen 48 megapiksel lenslerden oluşan arka kamera sistemine sahip ilk iPhone modeli olabilir.

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü iPhone 15 serisi ile büyük ilgi görmüştü. Şirket şu anda önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen iPhone 16 serisi üzerinde çalışıyor. Ancak iPhone 17 serisine dair sızıntılar da şimdiden gün yüzüne çıkmış durumda. Haitong International Securities tarafından yayınlanan bir araştırma notuna göre, iPhone 17 Pro Max, 48 MP telefoto lense sahip olacak.

Analiste göre, Apple aynı zamanda yakın bir tarihte piyasaya sürecekleri Vision Pro kulaklığı ile ilgili planlarını hızlandırıyor. Ancak henüz kulaklık ile iPhone arasındaki arayüz hakkında detaylı bilgi verilmedi. Apple’ın bu yeni teknolojik adımları, şirketin inovasyon ve rekabet stratejilerini de bir kez daha gözler önüne seriyor.

Bu gelişmeler ışığında, Eylül 2025’te piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 17 Pro Max, fotoğraf ve kamera teknolojilerindeki iddialı özellikleriyle dikkat çekecek gibi görünüyor. Söz konusu sızıntıların doğruluk payı taşımasıyla birlikte, kullanıcılar yeni iPhone modelinde fotoğraf ve video çekim deneyiminde önemli bir sıçrama yaşayabilir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -