iOS 7.1.2 güncellemesi (Son iPhone ve iPad güncellemesi)

-sponsor-

iPhone ve iPad kullanıcılarını sevindiren bir gelişme yaşandı.Apple iPhone ve iPad için iOS güncellemesinin 7.1.2 sürümü yayınlandı.iPhone kullanıcıları yeni çıkan sürüm ile artık güncelleme yapabilir. iOS 7.1.2 güncellemesinin nasıl yapıldığını anlatmadan önce dilerseniz, Apple iOS’un yeni sürümüyle hangi yenilikleri getirdiğine göz atalım.

ios-7-1-2-guncelleme

iOS geçtiğimiz günlerde büyük bir ihtişamla iOS 8 güncellemesini tanıtmış ve sayısız yeniliklerle iOS 8 güncellemesini bekleyen iPhone kullanıcılarını büyük oranda mutlu etmişti. Apple yalnızca iOS 8’i yenilemekle kalmadı ve eski sürümlerden biri olan iOS 7 için de güncellemeler yaptı. iPhone kullanıcılarının şikayetleri ve memnuniyetsizlikleri üzerine 7.1.2 güncellemesini yayımlayan ve bazı sorunları ortadan kaldıran Apple yine iPhone ve iPad sahiplerini mutlu edemedi.  iOS 7.1.2 güncellemesinde genellikle telefonun güvenliği ve performansı noktasında ciddi değişiklikler yapıldı. Şarjın çabuk bitmesi ve birtakım güvenlik açıklarının bulunmasından dolayı gelen bu son ve yeni güncellemenin boyutu 32.2 Megabyte.

ios-7-1-2-guncelleme-indir-iphone

iOS güncelleme nasıl yapılır?

iOS 7.0.6 güncellemesinin ardından gelen iOS 7.1.2 güncellemesini nasıl yapacağımıza da bakalım. iPhone’umuzun tuş kilidini açıp ayarlara girelim. Oradan ”Genel”e dokunalım. Yazılım güncellemeye tıklayıp, telefonumuz için uygun ve mevcut sürümü denetleyerek, çıkacak indirme bölümünden indirme işlemini başlatarak iOS’umuzu güncelleyelim.

Not: iPhone 4S,iphone 4, iPhone 3s ve iPhone 3 telefon sahipleri iOS güncellemesi yapabilir.

iOS güncelleme ne kadar sürer?

iOS güncellemesi boyuta göre değişiklik gösterir. iOS 7.1.2 güncellemesinin boyutu 32.2 mb olduğundan, iOS’u güncelleme işlemi yaklaşık olarak 4-6 dakika sürer.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz