Ana SayfaAppleiOS 17.4 ile Apple Podcast: Sözleri Yazıya Dökme Devrimi!

iOS 17.4 ile Apple Podcast: Sözleri Yazıya Dökme Devrimi!

- Advertisment -

Apple, AB’deki App Store değişikliklerini içeren iOS 17.4 beta sürümünü duyurdu ve podcast dünyasında devrim niteliğinde bir özellikle karşımıza çıkıyor. Artık Apple Podcast uygulaması, içerikleri dinlemeden önce kullanıcılara transkript seçeneği sunacak. İşte detaylar:

Apple Podcast uygulaması, iOS 17.4 güncellemesiyle birlikte transkript özelliğine kavuşuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, podcast yayınlarının içeriğini görebilecek ve dinleme öncesinde konuları değerlendirebilecekler. Transkriptler, otomatik olarak oluşturulup, söylenenleri doğru bir şekilde metin haline getiriyor. Yeni bir podcast başlatıldığında, transkriptlerin oluşturulması sadece birkaç saniye sürüyor ve yayın boyunca söylenenler eşzamanlı olarak yazıya dökülüyor. Ayrıca, podcast içinde arama yapma ve belirli bir kelimenin geçtiği bölüme hızlıca atlamak gibi özellikler de kullanıcıya sunuluyor.

Ancak, şu anda transkript özelliği tüm podcastlerde desteklenmiyor. İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyolca dillerinde transkriptler mevcut. Otomatik oluşturulan transkriptlerin yanı sıra yayıncılar istedikleri takdirde kendi transkriptlerini de yükleyebiliyorlar.

 

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -