Huawei Enjoy 8 modellerine nasıl format atılır?

-sponsor-

Huawei Enjoy 8, Enjoy 8e ve Enjoy 8 Plus modellerinden birine sahipseniz, cihazınızın format atılmaya ihtiyaç duyduğunu düşünüyorsanız bu yazımızdan yararlanabilirsiniz. Huawei Enjoy 8’i resetlemek ve varsayılan ayarlarına geri döndürmek pek çok noktada mantıklı bir yoldur. Telefonunuzda donma, yavaşlama, kasma problemlerinin görülmesi; işletim sisteminin çökmesi ve virüs bulaşması; telefonun sıfır kurulum yapılmak istenmesi ve devredilmesi; telefonu hızlandırma ve gereksiz uygulamaları temizleme isteği gibi durumlarda tercihinizi Huawei Enjoy 8’e format atmaktan yana kullanabilirsiniz.

Bu yazıda neler okuyacağız?

Format atmadan önce bilinmesi gerekenler

Huawei Enjoy 8, Enjoy 8e ve Enjoy 8 Plus modellerine format atma öncesinde sizleri iki noktada bilgilendirmek isteriz. İlk olarak telefonunuzu sıfırlamak içerisinde bulunan tüm verilerin kalıcı olarak silinmesine yol açacaktır. Yani format sonrasında sahip olduğunuz fotoğraf, video, görsel, döküman, rehber, uygulama, mesajlar ve diğer tüm veriler kalıcı olarak silinir. Formatla beraber silinen dosyaların güvenliğini sağlamak için yedek almalısınız. Yedekleme yapmak yedek aldığınız verilerin güvenli bir ortamda saklanmasını sağlar.

İkincisi, Huawei Enjoy 8, Enjoy 8e ve Enjoy 8 Plus’a format atacak olsak da modellerin kendi içlerinde dahi formatlama süreleri farklılık göstermektedir. Cihazı varsayılan ayarlarına döndürmek ve sıfırlamak için ihtiyaç duyulan format süresinin farklı olabilmesi sebebiyle %40 ve üzeri pile sahip olmanızı öneririz.

Huawei Enjoy 8 Nasıl format atılır?

Huawe Enjoy 8 ve diğer modellere format atmak için iki farklı adımı takip edebilirsiniz. Bunlar tuşları kullanarak ve ayarlar üzerinden telefonu resetlemektir. Tuşlar yardımıyla formatlama yöntemi telefon kullanım becerisi ve uzmanlık gerektirmektedir. Ayarlar üzerinden atılan format ise kısa sürede diğer yöntemle aynı işlevi görerek cihazın resetlenmesini sağlamaktadır.

Uyarı: Format sonrasında cihazdaki tüm veriler kalıcı olarak silinecektir. Güvenliğiniz için mutlaka yedek almanız gerekir.

Tuşlar ile format atmak

Telefonun kapalı konuma getirilmesi ve üzerinde bulunan fiziksel tuşların kullanımını gerektirir. Bir kombinasyon oluşturarak kurtarma ekranı üzerinden sıfırlama gerçekleştirilebilir.

 • Telefonu kapalı duruma getirin.
 • Ses arttırma ve Güç (Power) tuşlarına aynı anda basın.
 • Huawei logosu gördüğünüzde tuşları bırakın.

  “Ses tuşlarını kullanarak” aşağı yukarı hareket edebilirsiniz.

 • “Wipe data/factory reset” (Veriyi süpür / fabrika ayarlarına sıfırla) üzerine ses tuşları ile gelin ve “Güç” tuşuna basarak onaylayın.
 • Eğer varsa tekrar “Wipe data / factory reset” üzerine gelin ve “Güç” tuşuna basın.
 • Reboot system now üzerine gelin ve güç tuşuna basın.
 • Tebrikler!

Ayarlar üzerinden format atmak

Huawei Enjoy 8, Enjoy 8e ve Enjoy 8 Plus’ı kapatmadan hızlı ve kolay biçimde format atmak isteyen kullanıcılar bu yöntemden yararlanabilir.

 • Ayarlar > Sistem’e gidin.
 • Sıfırlama > Fabrika Verilerine Sıfırla’ya gidin.
 • Telefonu sıfırla üzerine gelin ve onaylayın.
 • Tekrar “Telefonu Sıfırla” ya basın.
 • Tebrikler!

Cihazınıza format atmanın nasıl yapıldığını artık biliyorsunuz! Yine de karşılaştığınız sorunları yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz