Ana SayfaHTCHTC One M9 telefon özellikleri ortaya çıktı

HTC One M9 telefon özellikleri ortaya çıktı

- Advertisment -

HTC One M9 telefon özellikleri ve çıkış tarihi

Android piyasasındaki en güçlü teknolojilerden biri olan HTC’nin, 2015 yılında çıkacak olan akıllı telefonu HTC One M9’un özellikleri, telefonlar ve tabletler hakkında sızıntı bilgi paylaşımı yapan upleaks tarafından açıklandı. Kod adı Hima olan akıllı telefonun özelliklerine göz attığımızda en büyük yeniliklerin RAM (Bellek) ve Kamerada olduğunu görüyoruz. Ekranda ise fazla bir değişiklik görülmüyor. Cihazın yine M8 gibi 5 inç büyüklüğünde ve 1080 p ekran çözünürlüğünde karşımıza çıkması muhtemel. Ekran çözünürlüğündeki bu değişmezliğin sebebi ise telefonun bataryasının daha uzun gitmesi olarak düşünüyoruz..

Upleaks’in verdiği bilgilere göre yukarıda da bahsettiğimiz gibi en önemli yenilikler kamerada olacak. HTC’nin 2014 yılı içerisinde istediği rakamlara ulaşamamasında kamera en büyük etken olarak görülüyordu. Önceki modellerinde, piyasada bulunan megapiksel tabirinin aksine Ultrapiksel kullanmış olan HTC, artık bu yeni One M9 modeliyle ultrapikselden vazgeçecek. Eğer iddialar doğruysa HTC One M9 20.7 Megapiksel kamera özelliğine sahip olacak. Ön kamerası ise 13 Megapiksel olarak karşımıza çıkabilir. Bu da HTC One M9’u en iyi selfie (özçekim) çeken telefon yapabilir.

htc-one-m9

Cihazın işlemci özelliklerine baktığımızda Snapdragon 810 CPU ve 3 GB Ram (bellek ) ile karşımıza çıkması muhtemel. Uygulamaların daha kaliteli bir hal alması, cihazları daha yüksek performans gösteren 3 GB belleğe sevk ediyor. HTC’nin en iyi kozlarından biri de bu olacak. Cihazı 2840 mAh gücünde batarya destekleyecek. Yazılımsal ve donanımsal geliştirmelerle HTC One M9’un şarjı uzun süre giderek sizi idare edecek.

Sense 7 arayüzü ve Android 5 Lollipop işletim sistemini kullanmasına kesin gözüyle bakılırken, cihazın tasarımı konusunda konusunda da ipuçlarına sahibiz. Alüminyum gövde ve eskisinden çok daha güçlü kameralarla gelecek olan HTC One M9 ,büyük bir başarı yakalayabilir.

HTC One M9 ne zaman çıkacak?

HTC’nin Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtmayı planladığı One M9, 2015 yılında çıkacak. HTC One M9’un fiyatı hakkında ise şimdiden bir açıklamada bulunmak pek zor. Ancak illa da bir tahminde bulunmak gerekirse 2300 Türk Lirası civarında bir fiyatla karşımızda olabilir.

- Advertisment -

HTC One M8 inceleme

HTC M8

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -