Ana SayfaHaberlerGoogle, Android ve Wear OS'ta Yeniliklerini Duyurdu: İşte Detaylar!

Google, Android ve Wear OS’ta Yeniliklerini Duyurdu: İşte Detaylar!

- Advertisment -

Mobil Dünya Kongresi MWC 2024 kapsamında Google, Android ve Wear OS için önemli yenilikleri duyurdu. Yapay zeka odaklı özelliklerden kaliteye, erişilebilirlikten güvenli sürüşe kadar geniş bir yelpazede sunulan güncellemeler, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirmeyi hedefliyor.

Google Mesajlar uygulamasına entegre edilen Gemini özelliği, mesajlaşma deneyimini daha etkili hale getiriyor. Beta aşamasında olan bu özellik, yapay zeka destekli öneriler sunarak kullanıcıların iletişimini kolaylaştırıyor. Android Auto da yapay zeka ile entegre olarak daha güvenli sürüş imkanı sunuyor, uzun metinleri özetleyerek sürücülerin dikkatini dağıtmadan iletişimlerini sürdürmelerine olanak tanıyor.

Görme engelli ve az gören kullanıcılar için yapılan yenilikler arasında, Lookout aracılığıyla fotoğrafların ve çevrimiçi görüntülerin otomatik olarak açıklamalarının yapılması bulunuyor. Google Haritalar’daki Lens için geliştirilmiş ekran okuyucu desteği ise çevreyi keşfetmeyi kolaylaştırıyor.

Google Dokümanlar’a eklenen el yazısıyla açıklama özelliği, belgelerin daha anlaşılır hale gelmesine yardımcı olurken, Spotify kullanıcılarına YouTube Music’te olduğu gibi hızlı cihaz geçişini sunuyor. Sağlık odaklı yenilikler ar

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -