Ana SayfaNe nedir?Facetime Nedir? (Facetime ile ilgili Herşey)

Facetime Nedir? (Facetime ile ilgili Herşey)

- Advertisment -

Facetime uygulaması ile kablosuz ağ bağlantısı, 3g ve veri paketi üzerinden arkadaşlarınız ve sevdikleriniz ile görüntülü, sesli görüşme imkanı sunar. Facetime kullanmak için sahip olmanız gereken telefon modeli iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5 ve iPhone 5S olmalıdır.

Facetime nasıl kullanılır?

Facetime iki şekilde açılabilir. Öncelikli olarak Ayarlara oradan da Facetime uygulamasına girin. Apple giriş kimliğinizle Facetime uygulamasını açın.

İkinci olarak Ana ekranda da yer alması gereken Facetime uygulamasını açıp aynı işlemlerle uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

facetime-nasıl-kullanılır-mobilkaynak

Apple Kimliği nasıl oluşturulur?

Apple’a kaydolmak, yeni bir kimlik yaratmak bazı programları kullanmak için zorunludur. En basitinden üzerinde durduğumuz Facetime uygulaması için Apple Kimliği yaratmak şarttır. Apple kimliği yaratmak için aşağıdaki linke tıklayın ve kaydolun.

Apple iTunes kimliği yarat

 

Facetime ile birini nasıl arayabilirim?

Facetime ile arama yapmak cihaz türüne göre değişir. Biz yazımızda iPhone ile nasıl arama yapılacağından bahsedeceğiz.  iPhone ile birini Facetime uygulamasıyla aramak için kişinin telefon numarasını bilmek yeterlidir. Ancak arayacağınız kişi FaceTime’a e-posta adresiyle kaydolmuşsa kişinin e-posta adresini  kullanabilirsiniz.

Görüntülü arama nasıl yapılır?

3 farklı yöntemle Facetime görüntülü arama yapabilirsiniz.

Telefonla arama yapmak için arayacağınız kişiyi davet etmek için Facetime video simgesine dokunun ve aramayı başlatın.

Facetime uygulamasını açın ve listenizden aramak istediğiniz kişiyi seçip konuşmayı başlatın.

Kişiler (Rehber) listesinden arayacağınız kişiyi gösterin ve yanındaki Facetime simgesine dokunun.

facetime-mobilkaynak

Facetime ücretli mi?

Facetime uygulaması 1 seferliğine sizden 1 Yurtdışına Sms ücreti keser ve sonrasında hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Bunun dışında eğer Wi-fi ile Facetime kullanırsanız ücretsizdir. 3G ile facetime’a bağlandığınızda kullandığınız internet ücretini ( görüntülü konuşma yaparken indirilen görüntü) ödemek zorundasınız.

Facetime Android Telefonda kullanılabilir mi?

Facetime direkt olarak Android işletim sistemli telefonlara yüklenemez fakat Tango, WeChat, Line gibi programlarla görüntülü konuşabilmeniz mümkün.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -