Ana SayfaHaberlerFacebook Messenger Hakkında Yeni Gelişmeler

Facebook Messenger Hakkında Yeni Gelişmeler

- Advertisment -

Facebook üzerinden mesajlaşmayı sağlayan Facebook Messenger uygulaması mobil platformlar içerisinde en fazla kullanılan uygulamalar arasında yerini almış durumda. Geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından tasarlanan ve mobil platformlar için kullanıcılara sunulan bu hizmetin kullanma yüzdesi aşamalı bir şekilde artış göstermiş görünüyor.

Facebook uygulamasından ayrı bir şekilde kullanılan ve facebook kişileriniz ile mesajlaşmayı sağlayan bu uygulama başlarda pek olumlu yorumlar almamıştı. Kullanıma girdiğinde uygulama ile ilgili bazı şikayetler mevcuttu. Ancak daha sonra pratik bir şekilde mesajlaşmayı sağlayan uygulama birçok kullanıcı tarafından benimsenmeye başladı.

ABD merkezli bir bir istatistik kuruluşunun yaptığı araştırmaya göre Facebook Messenger, iOS ve Android platformlarında yaklaşık yüzde 60’lık bir orana ulaşmış durumda. Diğer uygulamalar ile ortak bir liste çıkarıldığında 2. sırada yer alıyor. 1. sırada ise tahmin ettiğiniz üzere Facebook bulunuyor.

15-09/05/kullanimorani.png

Uygulamanın sürekli olarak güncellenmesi ve video arama gibi yeni özelliklerin eklenmesi ile birlikte Temmuz ayından itibaren daha fazla kullanıldığını söyleyebilmek mümkün. Aynı zamanda video paylaşımı açısından da iyi bir seçenek.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -