Ana Sayfa Etiketler Discovery elite

discovery elite ile ilgili içerikler.


General Mobile Discovery Elite (2) ekran görüntüsü alma nasıl yapılır?

General Mobile Discovery Elite namı diğer Discovery 2 modeliyle diğer Android işletim sistemli telefonlarda olduğu gibi ekran görüntüsü almak ve yakaladığımız ekran görüntüsü kaydetmek pek ala mümkün. Ekran görüntüsü alma özelliğini içinde barındıran GM Discovery ile ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan, Google Play’de Screenshoot alma programı aramaya gerek kalmadan işinizi yalnızca telefonunuzun SS alma (Ekran görüntüsü fotoğrafı çekme) ile halledebilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma bulunduğunuz yerin ekran fotoğrafını çekerek telefonda Screenshoot albümüne eklenmektedir. Çektiğiniz fotoğrafları ve kaydetmek istediğiniz notu, komik bir yorumu ya da internette görüp de paylaşmak istediğiniz bir resmi ekran görüntüsü yakalama fonksiyonuyla halledebilirsiniz.

General Mobile Discovery ve GM Discovery Elite modellerinin her ikisinde de aynı özellikten faydalanarak ekran resminin fotoğrafını çekebilir ve telefonunuza otomatik olarak kaydedebilirsiniz. Peki çektiğim fotoğraflar nereye kaydoluyor diye soracak olursanız yukarıda söylediğimiz gibi Dosyalarım > Screenshoot albümüne kaydediliyor. Discovery Elite telefonunda ekran görüntüsü alabilmek için yapmanız gereken basit işlem aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ilk önce ses kısma tuşuna hemen ardından telefonu kilitleme düğmesine aynı anda basılı tutmaktır.

general-mobile-discovery-elite-ekran-goruntusu-alma

General Mobile Discovery Elite format nasıl atılır?

Eğer cihazınıza virüs bulaştıysa, yazılım problemi yaşıyorsanız veya telefonunuz ilk günkü gibi performans göstermiyorsa, yavaşlama, donma, kasma durumlarına karşı formatlama işlemini tercih edebilirsiniz. Bu anlatım ile yalnızca General Mobile Discovery Elite modellerine format atabilirsiniz.

Bunun yanında format atmak için ayarları kullanamıyorsanız, telefonunuz açılmıyorsa fiziksel tuşları kullanarak hard reset atabilirsiniz.

Uyarı: Format Atmadan Önce telefonunuzdaki tüm verileri yedek almanızı tavsiye ediyoruz. Format atma işlemi sonrasında tüm dosyalarınızın, uygulamalarınızın ve diğer verilerinizin kalıcı olarak silineceğini, herhangi bir işlem ile bu dosyaları geri alamayacağınızı unutmayın.

General Mobile Discovery Elite model akıllı telefonunuzun verilerini fabrika ayarlarına geri döndürmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Discovery Elite format atma nasıl yapılır?

  • Sıfırlamaya başlamadan önce telefonun kapalı konumda olduğundan emin olun.
  • Ses kısma ve güç düğmesine aynı anda basın.
  • G.M. logosun gördüğünüzde güç düğmesini bırakın.
  • Recovery menüsü geldiğinde ses azaltma tuşunu kullanarak “Wipe Data Factory Reset’in üzerine gelin.
  • Güç düğmesine basarak bu özelliği onaylayın.
  • Yine ses kısma tuşunu kullanarak “Yes delete user all”ın üzerine gelin, güç düğmesi (power)’ne basarak onaylayın.
  • Formatlama işlemi başlayacaktır.

Diğer format atma yöntemi:

  • Telefonunuz kapalı durumdayken Ses Açma ve Telefon açma kapama tuşuna basılı tutun.
  • Factory Mode ekranı açıldığında ses kısma tuşunu kullanarak Clear eMMC üzerine gelin ve Power (Güç) tuşuna basın.
  • Formatlama işlemi başlayacaktır. Eğer tekrardan Factory Mod menüsüyle karşılaşırsanız ses azaltma tuşunu kullanarak “Reboot”a gelin ve Power tuşuyla onaylayın.

Bu işlemler sizi tatmin etmediyse videolu anlatımı izleyerek yardım alabilirsiniz: