Ana Sayfa Etiketler Casper

casper ile ilgili içerikler.


Risale-i Nur dinleme uygulaması indir (Android)

0

Risale-i Nur, Android işletim sistemli telefon ve tabletlere ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir uygulamadır.

İhsan Atasoy tarafından seslendirilen ve Bediüzzaman Said Nursi Efendi tarafından yazılmış bu eşsiz eseri hem ücretsiz olarak indirecek hem de tablet veya telefonunuzda bedava dinleyebileceksiniz. En kaliteli dini uygulamalardan biri olan uygulama sayesinde dininize daha çok yaklaşacak, İslamiyetle daha da bütünleşeceksiniz.

Risale-i Nur külliyatı’nın Mp3 versiyonu ya da sesli versiyonunu indirmek yerine uygulamayı indirin ve programın içerisinden istediğiniz gibi dinleyin. Uygulamayı kuullanırken hiçbir şekilde internete ihtiyacını yok. Yani Risale-i nur dinleme uygulamasını indirdiğinizde ve telefonunuz ya da tabletinize yüklediğinizde internetsiz bir şekilde dinleyebiliyorsnuz.

Risali Nur uygulamasının içerisinde bulunan bölümler:

 • Asa-yı Musa
 • Barla Lahikası
 • İşaretü’l İ’caz
 • Kastamonu Lahikası
 • Lem’alar
 • Mektubat
 • Mesnevi-i Nuriye
 • Sikke-i Tasdik-i Gaybi
 • Sözler
 • Şualar

Risale-i Nur dinlemek istiyorsanız, Bediüzzaman Hazretlerinin yazdıkları vecizeleri, dine dair yorumlamalarını dinlemek, Atalarınızla daha çok yakınlaşmak onu kalbinizde hissetmek için buraya tıklayın. Uygulama Android cihazlara indirilebilir. Samsung, Casper Via, General Mobile Discovery, HTC, LG, Nokia X+ için yüklenebilir.

Whatsapp’ta profil resmi ve isim değiştirme ayarları

Whatsapp profil resmi nasıl değiştirilir? Whatsapp’ta yeni isim nasıl eklenir?

Whatsapp’ta profil fotoğrafınızı ve isminizi değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken bir takım ayarlamalar bulunuyor. Normalde son derece kolay olan fotoğraf değiştirme ve yeniden isim yazma ayarları bazı Whatsapp kullanıcılarına zor görünebiliyor.

Bu ayarlamaları yapmak için Whatsapp uygulamasını açın. Menü Tuşu‘na dokunarak > Ayarlar‘a girin.

Profil’i seçerek size sunulan Fotoğraf Çek ya da Fotoğraf Galerisi’nden resim aktar özelliğini kullanarak yeni resminizi ekleyin.

Durun hemen çıkmayın isminizi değiştirmek için ise isminizin yanında bulunan  ikonuna dokunun ve isminizi değiştirin.

Whatsapp durum nasıl güncellenir, nasıl değiştirilir? Whatsapp güncelleme nasıl yapılır?

Whatsapp’taki durum özelliği tıpkı Facebook’ta olduğu gibi şuan ne yaptığınızı, hangi ruh hali içerisinde olduğunuzu, zevkinizi, eğlencenizi, düşüncelerinizi yansıtmaya yarayan bir Whatsapp içi mini uygulamadır. Whatsapp durumu yaratmak istiyorsanız ya da whatsapp durumunuzu güncellemek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

 1. WhatsApp uygulamasını açın. Menü tuşuna dokunarak Ayarlar’a gelin. Buradan Durum‘u seçin
 2. Sonrasını sanırım biliyorsunuz.  simgesine dokunuyoruz ve ayarlı ve kayıtlı olan Durumumuzu değiştiriyoruz.

Android “Yeterli depolama alanı yok ” hatası!

Android cihaz kullanıyorsanız ve Android yeterli depolama alanı yok uyarısı alıyorsanız sizde bazı işlemleri yaparak bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.  Bu sorunu çok fazla ciddiye almamalısınız çünkü çözümü oldukça basit. Çünkü bu tamamen ön bellek, kalıntı dosyalar ve güncelleştirmelerden dolayı kaynaklanmaktadır. Basit birkaç işlem ile sizde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu soruna genel olarak Google Play Store üzerinden bir şey indireceğiniz zamlan rastlarsınız. Bu gibi bir durumda ise karşınıza “Hafızada yeterli yer yok” veya “Yeterli hafıza yok” gibi bir uyarı çıkacaktır. Sizde bu uyarı ile karşılaştığınız zaman sorunu ortadan kaldırmak için Google Play Store’dan çıkarak “Ayarlar” kısmına giriş yapmalısınız. “Ayarlar” bölümüne giriş yaptığınız zaman burada “Uygulama Yöneticisi” kısmını göreceksiniz. Daha sonrasında ise buraya girmelisiniz. Buraya girdikten sonra karşınıza çıkan uygulamalardan Google Play Store’u seçmelisiniz. Google Play Store’u seçtikten sonra “Verileri sil” seçeneğine tıkladığınız zaman bu sorunu ortadan kaldırmış olacaksınız.

Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra büyük bir ihtimalle sorun ortadan kalkacaktır. Ancak kimi zaman bu çözüm işe yaramayabilir ve Android yeterli depolama alanı yok sorununu yaşamaya devam edebilirsiniz. Bu durumda ise farklı bir çözüm uygulayabilirsiniz. O da uygulamaları SD karta taşımaktır. Bu yolla kalıcı ve kesin bir çözüm elde etmiş olacaksınız.

Android cihazınızda yer alan uygulamaları SD karta taşımak istiyorsanız yine ilk olarak “Ayarlar” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. “Ayarlar” kısmına giriş yaptıktan sonra burada karşınıza “Uygulama Yöneticisi” çıkacaktır. Daha sonrasında ise buraya giriş yapmalısınız. Burada karşınıza Android cihazınızda yer alan tüm uygulamalar çıkacaktır. Sizin yapmanız gerekense bu uygulamaları teker teker SD karta taşımak olacaktır. Bu sayede Android cihazınızın hafızasını da rahatlatmış olacaksınız. Bunun için taşımak istediğiniz uygulamaları seçmeniz ve daha sonrasında ise “SD Karta Taşı” demeniz yeterli olacaktır. Bu sayede hem cihazınızın hafızasını rahatlatmış olacak hem de uygulamalarınızı koruma altına almış olacaksınız. Sizde Android cihazınızda yeterli hafıza sorunu olmama sorunu yaşıyorsanız bu iki yöntemden bir tanesini uygulayarak gerekli olan hafızayı elde edebilirsiniz.

Casper Via Whatsapp doğrulama hatası

Casper Via kullanıcıları telefonlarına Whatsapp kurmak istediklerinde ” doğrulama hatası ” şeklinde bir hata ile karşılaşıyorlar.

Whatsapp günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi. Hemen hemen herkes tarafından kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp sadece sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla değil, şirketler arası görüşmelerde de aktif olarak kullanılıyor. Tabi ki durum böyle olunca uygulama bir kesimde olmayınca oldukça problem oluyor. Su gibi yaşam kalitemizi düşürüyor ve insanlar bir çok sıkıntı ile karşı karşıya kalıyorlar.

Bildiğimiz üzere Whatsapp bir yazılım. Ne bir metalden ne de et ve kemikten oluşuyor. Tabi ki yazılımlarında zaman zaman hata vermesi muhtemel. Casper via 8 doğrulama hatası da muhtemel hatalardan bir tanesi. Çünkü sadece Casper Via değil zaman zaman Samsung da doğrulama hatası verebiliyor. Peki doğrulama hatası aldığımız da artık Whatsapp kullanamayacak mıyız? Hayır. Tabi ki bunun bir çözümü olmalı.

Whatsapp doğrulama hatası çözümü

Başlığımızı Caper Via üzerinden açtığımız için bu model üzerinden gideceğim. Öncelikle uygulamayı doğru yerden indirdiğimize emin olmamız gerekiyor. Bunun için uygulamalarınızı Google Play üzerinden indirmenizi tavsiye ederiz. Bunun için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz

Casper Via için Whatsapp indir

Whatsapp’ı indirdikten sonra telefonunuza kurulum yapın. Eğer Whatsapp kurulum yaparken doğrulama hatası alıyorsanız bunun sebebi işletim sisteminin güncel olmaması olabilir. Eğer Whatsapp kullanırken doğrulama hatası alıyorsanız bunun sebebi yazılımsaldır. Whatsapp’ı kaldırın tekrar kurun.

Yazılımınızı güncellediniz, Whatsapp’ı yeniden kurdunuz ve hala hata alıyorsanız telefonunuza format atmayı denemelisiniz. Casper Via için Whatsapp doğrulama hatasını ancak bu şekilde giderebilirsiniz. Casper Via nasıl format atılır bilmiyorsanız alttaki linten destek alabilirsiniz.

Casper via format atma


- sponsor -