Ana SayfaİndirEn iyi photoshop uygulamaları (Android - Fotoğraf Düzenleme)

En iyi photoshop uygulamaları (Android – Fotoğraf Düzenleme)

- Advertisment -

Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla masaüstü kullanıcılarının talep ettiği Photoshop, bir başka tabirle fotoğraf editleme ve düzenleme programları yerini Android platformundaki resim düzenleyicilerine bıraktı. Yani pek çok Android kullanıcısı, Samsung Galaxy, LG, General Mobile ve diğer cihazları için photoshop uygulaması indirmekte.

Her ne kadar Android için indirilebilecek en iyi düzeyde photoshop uygulamaları bulunsa da masaüstünde aldığımız verimi ve kaliteyi elde edemiyoruz, ancak ufak çaplı işlerimiz için, Örneğin; fotoğrafı parlatma, sivilceleri yok etme, renk tonları editleme, siyah-beyaz yapma, nostaljik görüntü oluşturma, canlandırma, kontrast ayarları yapma ve daha pek çok kişiseleştirme özelliklerine sahibiz.

Peki, Android kullananlar telefonlarına veya tabletlerine hangi fotoğraf düzenleme araçlarını indirebilirler? Selfie fotoğrafları üzerinde düzenleme yapma, güzelleştirme , estetik ve ilgi çekici yeni görseller hazırlama, fotoğraf boyutlarıyla oynama, kırpma, pozlandırma ve diğer çeşitli ayarları nasıl yapabilir? İşte yanıtlar…

Adobe araçları

Photoshop deyince akla ilk gelen yazılımların başında Adobe geliyor. Kullanıcıların hemen her ihtiyacını karşılaması, yeni görseller, imajlar oluşturma, fotoğraf üzerinde ayrıntılı olarak düzenleme yapma ve daha pek çok seçenek sunan Adobe’un Android için geliştirdiği fotoşop uygulamaları şu şekilde:

Adobe Photoshop Express

Özellikler:

 • Mobil cihazınızdan otomatik ve hızlı düzeltme ile tüm fotoğraflarınızı editleyin. Cool görünmek ve sanatsal pozlar oluşturmak için :
  Otomatik düzeltme
  Kontrast ayarı
  Beyaz dengesi
  Leke temizleme
  Netlik, pozlama,
  Filtre ekleme, renk tonu ayarlaması yapın.
 • Fotoğrafa çerçeve ekleyin, görüntü oluşturma motorunu kullanarak kaliteli fotoğrafların işlenmesini sağlayın.

Ücretsiz İndir

Adobe Photoshop Mix

Özellikler:

 • Adobe kimliğinizle giriş yaparak
  Fotoğraf kırpma,
  Fotoğraf silme,
  Fotoğraf birleştirme,
  Renk ayarı ve karşıtlık değerlerini değiştirme,
  Hazır filtrelerden yararlanarak yeni görünümler oluşturma,
  Alana göre filtreleme yapma özelliklerini kullanmaya başlayın.

Ücretsiz İndir

 Adobe Photoshop Fix

Özellikler:

 • Adından da anlaşılacağı üzere fotoğraf onarımı üzerine geliştirilen Adobe Photoshop Fix’te resim iyileştirme,  pürüzsüz hale getirme, parlaklık ayarı yapma, yüze uygun sıvılaştırma, yüz noktalarını düzenleme, gülümseme ve yanak inceltme, ışık ekleme ve kaldırma, renk uygulama, siyah beyaz yapma, konrast ve doygunluğu ayarlama, bulanıklaştırma özelliklerine sahip olun.
 • Creative Cloud sayesinde masaüstünden projenize devam edin.

Ücretsiz İndir

Adobe Photoshop Sketch

Özellikler:

 • Android telefon ve tablette çizim yapmak isteyen, sanata ilgi duyan kullanıcılar için geliştirilen Sketch sayesinde kalem, işaretleyici, akrilik, fırça, pastel ve sulu boya araçlarını kullanarak resimler hazırlayabilirsiniz.

Ücretsiz İndir

PhotoDirector Photo Editor App

Özellikler:

 • Katmanları kullanarak yeni modlar oluşturun. Renk dengesi ve renklendirme araçlarıyla alana göre desen oluşturma özelliğinden yararlanın. Düzenlemek istediğiniz fotoğrafı seçerek poz değeri, kontrast, ışıklandırma, gölgelendirme gibi düzenlemeler yapın.
 • Cildinizi güzelleştirmek ve fotoğraflarda iyi görünmek için cilt aracını kullanın. Obje kaldırma aracıyla resimdeki bir nesneyi fotoğraftan kaldırın. Fotoğrafta olmasını istemediğiniz ögeyi silin. Blur yapma özelliği ile resimde noktası oluşturun.

Ücretsiz İndir

Pixlr – Ücretsiz Fotoğraf Editörü

Özellikler:

 • Hızlı ve en kullanışlı photoshop uygulamalarından biri olan Pixlr ile değişik katman, arka plan ve boşluk seçimleri yapabileceğiniz fotoğraflar kolajları oluşturun. Otomatik düzeltme ayarıyla fotoğraftaki renk dengesini hızlıca ayarlayın. Fotoğrafın üzerine yazı yazın, çizim yapın ve mürekkep aracını kullanarak posterleştirin.
 • Diş beyazlatma, kırmızı göz ayarı, cilt güzelleştirme araçlarıyla fotoğrafta daha güzel ve şık görünün. Efekt ve filtreleri kullanarak fotoğraflarınızı sanatsallaştırın. Fotoğrafları yeniden boyutlandırın veya kırpın. Çektiğiniz fotoğraflara sevdiğiniz yazı fontunu çekerek yazı ekleyin, caps oluşturun.

Ücretsiz İndir

Snapseed

Özellikler:

 • Fotoğraf düzenlemek amacıyla Google tarafından geliştirilen en iyi uygulamalardan biri olan Snapseed ile ince ayar yapma, ayrıntılar, kırpma, fotoğraf döndürme, perspektif ayarlama, beyaz dengesi, fırça, seçilen alanı düzeltme, iyileştirme vinyet, metin ekleme özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz İndir

PicsArt – Photo Studio

Özellikler:

 • Android için en çok indirilen fotoğraf düzenleyici uygulaması olan PicsArt ile kolaj oluşturun, çizim yapın ve tüm fotoğraflarınızı düzenleyin.
 • Fotoğraflarınızı süslemek için içerisinde bulunan 1000’lerce özelliği kullanarak en değişik ve ilginç görseller oluşturun.

Ücretsiz İndir

Cymera 

Özellikler:

 • Selfie filtrelerini ve efektlerini kullanarak kendinizi güzelleştirin. Rötuş özelliği ile fotoğraflarınızı hızlı ve kolayca editleyin.  Resim parlaklığı, kontrast, kırpma, döndürme , ışıklandırma ayarlarını kullanın.  Yüzünüzü güzelleştirerek en iyi ve güzel göründüğünüz fotoğrafları elde edin.

Ücretsiz İndir

Cihazınızda hangi fotoğraf düzenleyiciyi kullanıyorsunuz? En çok beğendiğniiz fotoğraf editörü hangisi?

- Advertisment -

Ello nedir?

Sup indir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -