En iyi kulaklık nasıl alınır?

-sponsor-

Telefonla birlikte gelen kulaklıklar standarttır. Ne çok kalitelidir, ne de çok adi. Orta ayarda kullanıcılara sunulan kulaklıklar dışında daha iyi bir marka ve sesi güzel veren aksesuar arayışı içindeyseniz dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.  Kulaklık markaları tam anlamıyla bir ölçüt olmadığı gibi fiyatının az ya da çok olması kalitesinde belirleyici bir faktör değildir.

Desibel

Eğer kulak sağlığınızı düşünen bir bireyseniz desibele dikkat etmenizde fayda var. Normalde piyasada 110 Desibel kulaklıklar cirit atmaktadır fakat zararı en aza indirgemek için 85 desibel kulaklık almanız sizin lehinize olacaktır.

Kulaklık türü

Müzik dinlerken kulaklığın kulağınızda durmasına da dikkat edin ki sonradan pişman olmayın. Sadece kulaklık tiplerine göre satın almaktan kaçının. Kulak içi kulaklık, Klasik standart kulaklık ve büyük kulaklıkların görünüm itibariyle hangisi hoşunuza gidiyorsa bunun yanısıra kulağınıza oturması da en önemli hususlardan bir tanesidir.

Marka

Kulaklık alırken marka takıntısı yapmayın. Sadece Sony, Philips gibi kulaklıkların kaliteli olduğu ön yargısından kaçının. Sennheiser, Bose gibi markaları da görmezden gelmeyin.

Uzunluk

Boy uzunluğu ve vücut genişliğinize göre de kulaklık seçiminde belirleyici bir faktör olabilir. Kulaklık alırken kullanacak kişinin kısalık ve uzunluğuna dikkat etmesi gerekir.

Bass

Bass müzik dinlemekten hoşlanan kullanıcılar dinamik özelliği taşıyan kulaklıkları tercih edebilirler. Bass boost, solid bass , bass enhanced, dynamic bass gibi bass çeşitlerini içeren kulaklıklara göz atabilirler. Trans, elektronik, tekno türü müziklerde sesi daha iyi verecek olan kulaklıklar, kulağa zarar vermez.

Fiyat

Kulaklık fiyatları satın almada bir ölçüt değildir. Ölçütten kastımız 5 liralık kulaklık da alabilirsiniz demek değildir fakat 80 TL olan kulaklık kimi zaman 35 TL’lik bir kulaklığa göre daha kötü ses verebilir veyahut beklentilerinizi karşılamayabilir.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz