E-Nabız Uygulaması

-sponsor-

Sağlık Bakanlığı’ndan tamamen ücretsiz bir hizmet. E-nabız uygulaması ile bireyler sağlık ile ilgili tüm problem ve detaylarına daha rahat bir şekilde ulaşabiliyor. Bu hizmet sayesinde yüzlerce hasta daha rahat bir şekilde randevu ve diğer işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Kişisel sağlık kaydı sistemi olarak lanse edilen E-nabız uygulaması ile birlikte bireyler muayene, tetkik ve tedavilerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilecek. Sağlık ile ilgili verilerinizi oldukça pratik bir şekilde hekimler ile paylaşabilecek ve sağlık geçmişinizi görüntüleyebileceksiniz. Geniş çaplı bir hizmet sunan E-nabız sistemi sayesinde tüm sağlık bilgileriniz tek bir sistem üzerinden kayıt altına alınabilecek. E-nabız uygulamasının diğer avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Sağlık geçmişinizi ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebilecek ve hekimleriniz ile paylaşabileceksiniz.
  • Tekrarlayan tetkik ve tedaviler yerine sağlık bilgilerinizi paylaşarak büyük bir zahmetten kurtulabileceksiniz.
  • 112 acil sağlık butonu sayesinde acil durumlarda ambulans çağırabilir ve sağlık görevlilerinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Sağlık bilgilerinizi uygulamaya erişebildiğiniz her yerden görüntüleyebilmeniz mümkün oluyor.
  • Aldığınız hizmetleri E-nabız uygulaması üzerinden değerlendirebilir ve hizmet standartlarının daha üst bir seviyeye çekilmesi konusunda katkıda bulunabilirsiniz.

E-nabız uygulamasında kayıtlı olan bilgileriniz siz istemediğiniz sürece 3. şahıslar ya da herhangi bir kamu kuruluşu ile paylaşılmıyor. Bu durum gizlilik açısından oldukça önemli bir ayrıntı olarak değerlendirilebilir. E-nabız uygulamasını Android ve iOS işletim sistemlerine sahip olan cihazlar üzerinden kullanabilirsiniz. Uygulamayı  Google Play Store ya da App Store üzerinden yükleyebilirsiniz.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz