Desen kilidi sorunu

-sponsor-

Desen kilidi sorunu telefon kullanıcılarının sıkça karşılaştığı bir durumdur. Android ve iOS kullanıcıları için çözüm yollarını paylaşacağımız bu yazımızda aşağıdaki listeden uygun telefon modelinizin bulunduğu kısmı takip ederek ekran kilidi şifresini kırma yöntemini öğrenebilirsiniz.

Android

Eğer android telefon kullanıcısıysanız ve telefon modeliniz Samsung, HTC, LG, Sony Xperia, Casper, General Mobile, Huawei ve diğer android markaya sahipseniz aşağıdaki adımları takip edin.

Telefon şifresini 5 kez üst üste yanlış girdiyseniz sizden şifre sıfırlama noktasında G-Mail hesabınız istenecektir. Eğer Gmail kullanıcısı iseniz kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şifrenizi sıfırlamak için herhangi bir wi-fi, 3g- 2g- veri paketi bağlantısına ihtiyacınız yoktur.

Gmail hesabına sahip değilseniz, böyle bir hesabınız yoksa ve önceden hiç oluşturmadıysanız ve ekran deseni kilidi dışında, normal tuş kilidine sahipseniz tek çözüm noktası telefonu resetlemektir. Yalnız telefonunuzdaki tüm veriler ve yüklü uygulamalar silinecektir. Telefonunuzu ait olduğu modele göre kendi sitesinden nasıl resetlendiğine bakıp sıfırlayabilirsiniz.

iPhone

iPhone marka telefonda tuş kilidi veya desenini unuttuysanız telefonunuzu bilgisayara bağlayarak iTunes aracılığıyla sıfırlayabilirsiniz.

 

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz