Ana SayfaİndirClash of Clans Savaş/Saldırı taktikleri

Clash of Clans Savaş/Saldırı taktikleri

- Advertisment -

Clash of Clans tablet ve telefonlarda en çok oynanan online stratehi ve savaş oyunlarının başında gelmektedir. Clash of Clans’te gelişmek için yapılması gereken en büyük icraatlerden biri de savaşmaktır. Tabii savaşı kazanmak için bazı taktikler denemeli ve yöntemler geliştirmelisiniz. Savaşta saldırı yapmak da iki farklı amaçtan geçiyor: ganimet elde etmek veya kupa için savaşmak gibi iki farklı saldırı stili bulunuyor.

 

Dilerseniz ilk önce Clash of Clansle ilgili yeni başlayanların ve oyunda kendini acemi hisseden kişilerin bilmesi gerekenlerle başlayalım.

Clash of Clans ipuçları:

Clash of Clans’te Duvarlar hangi seviyelerde yıkılır?

Duvar yıkmak için kaçıncı seviye duvar yıkıcılar gereklidir? Hangi leveldeki duvar yıkıcılar hangi duvarları yıkar? Oyunda inşa edilen duvarların hangi levelde yıkıldığını aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.

Seviyesi 1 olan Duvar Yıkıcı 480 hasar verir ve 1.level duvarını yıkar.
Seviyesi 2 olan Duvar Yıkıcı 640 hasar verir ve 2.level duvarını yıkar.
Seviyesi 3 olan Duvar Yıkıcı 960 hasar verir ve 3.level duvarını yıkar.
Seviyesi 4 olan Duvar Yıkıcı 1280 hasar verir ve 4.level duvarını yıkar.
Seviyesi 5 olan Duvar Yıkıcı 1840 hasar verir ve 5.level duvarını yıkar.
Seviyesi 5 olan 2 tane Duvar Yıkıcı 6,7 ve 8. seviye duvarını yıkar.
Seviyesi 5 olan 3 adet  Duvar Yıkıcı 9 ve 10. seviye duvarını yıkar.

Savaşta hangi askerleri kullanmalıyım?

Clash of Clans’te hangi askerleri yollamalıyım? sorusuna yanıt arayacağıımız bu başlıkta dilerseniz savaşı kazanılabilir hale getirmek için izlemeniz gereken stratejilere ve ipuçlarına göz atalım.

  • Gizli Tesla, devleri çabucak öldürebilir.
  • Alan hasarına sahip olan askerler, okçu ve savaşçılar üzerinde daha etkili olur.
  • Öncelikli olarak havan toplarını hedef almalısınız. Havan topları, askerlere göre daha fazla zarar verdiği için ilk olarak havanlar yok edilmelidir.
  • Havan toplarını yok edebilmek için, çıkardığınız devleri kullanın. Sonraki adımda devreye okçuları sokun.
  • Okçu ile Dev arasında mesafe olması işinizi kolaylaştıracak, devler havan topunu yok etmeye çalışırken okçular zarar görmeyecektir.

Ganimet için nasıl bir savaş yapılmalı?

Ganimet toplayabilmek için saldırı şeklinizi belirlemeden önce ganimetin bulunduğu yeri keşfetmeye çalışın. Ganimet yer altındaki madenlerde mi yoksa depolarda mı muhafaza ediliyor? Bu soruyu saldırmak istediğiniz yere asker göndererek öğrenebilirsiniz. İnşaatçı kulübesine baktığınızda Zzz.. ibaresiyle karşılaştıysanız bunun iki anlamı vardır: Saldıracağınız kişi offline (çevrimdışı)’dır ve ganimet madenlerdedir.

Kupa kazanabilmek için ne yapmalı?

Kupa uğruna saldırı yapmak istiyorsanız, ilk olarak kazanabileceğiniz kupa sayısına bakmalısınız. Örneğin; ürettiğimiz askerleri 5-6 kupa için telef etmememiz akıl karı bir olacaktır. Bunun yanında her köy Clash of Clans kullanıcısına farklı sayıda kupa verir. Kazanacağınız kupa sayısı ise sol üst köşede belirtilir. Kupa kazanmak için savaş yapmak istiyorsak hedefimizi Merkez Bina olarak belirlemeliyiz.

Clash of Clans savaş ve saldırı için diğer genel ipuçları, taktikler…

– Tekdüzelikten vazgeçin. Örneğin; 100 barbar çıkarmak yerine bunu 50 okçu ve 50 barbar olarak yapın. Askerlerin özelliklerine güçlerine dikkatli olarak göz atın.

– Duvar yıkıcılar zaman kazanmak açısından önemli bir savaş ögesidir.  Eğer savaşta zamanı idareli ve düzgün kullanmak istiyorsanız duvar yıkıcılar üretin.

– Hava ve Kara saldırılarını kıyaslayın. Örneğin; Havadan saldırdığınızda gelen tepki karaya göre ne olur? Kullanıcının hangi tarafı daha zayıf. Bunu keşfedin ve rakibinizin zaafından yararlanın. Örnek: Havan topunun havadan koruması yoksa havadan vuran askerler ile topu indirebilirsiniz.

– Klan kalesini temizlemek ve kahramanı yok etmek öncelikli amaçlarımız arasında olmalıdır. COC’de askerleri kontrol edemediğimiz için bir bina yok edilirken arkadan saldırıya maruz kalabiliriz. Böylelikle size basit gelecek, kesinlikle kazanırım dediğiniz savaşta ağır bir yenilgi alabilirsiniz.

– Rakibinizi iyice gözetleyin. Kaç askeri olduğunu tahmin etmeye çalışın. Ne eksik ne de fazla asker yollayın.

 – Askerlerinizi dağınık olarak gönderin. Havan toplarını etkisiz hale getirmek ve galibiyete ulaşmak için tek bölge tek hedef fikrinden vazgeçin. Havan topu attığınızda 100 asker öleceğine 6 asker heba olur.
– Devleri hedef olarak gösterin. Artlarına koyduğunuz okçularla düşmanı yok edin.

Clash of Clans köy yerleşim düzenleri

- Advertisment -

Ello nedir?

Sup indir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -