Casper Via şarjın çabuk bitme sorunu

-sponsor-

Casper Via android telefonlardan ziyade diğer tüm telefonların da sahip olduğu pilin çabuk bitmesi kullanıcıların yanlış kullanımından kaynaklanmaktadır. Telefona önüne gelen uygulamayı yüklemek, telefonu yanlış şarj etmek pil ömrü azalmasının başlıca sebepleridir.

Daha ayrıntılı incelemek gerekirse, bu soruna çözüm bulmak için aşağıdaki izlenceler takip edilebilir;

1- Telefonunuzun arka planında çalışan uygulamalar olabilir. Çalışan uygulama daha çabuk pil tüketimi ve bataryanın daha çok boşalması anlamına gelir. Açık uygulamaları kapatmak veya kontrol etmek için telefonun Home tuşuna yeni bir menü çıkacak şekilde uzun bir süre basılı tutun. Açılan bölümde çalışan uygulamaları görebilir ve çalışmalarını durdurabilirsiniz.

2- Ekran parlaklığı da pil ömrünün tükenmesine yol açan bir diğer etkendir. Her nasıl arabada uzun far kısaya göre aküden daha çok enerji alıyorsa aynısı telefonlarda da söz konusudur. Telefon parlaklığını azalttığınız takdirde telefonunuzun batarya süresi uzayacak ve sizi daha fazla idare edecektir.

casper-via-ekran-dondurme-ayari-mobilkaynak

3- Telefonunuzda internet ve bağlantı uzantılı uygulamaları kapatın. 3G ve 2G’nin , Wi-fi’ın ve Bluetooth’un açık olması telefon bataryasının başlıca düşmanlarındandır. Kullanmadığınız süre zarfında bu uygulamaları kapalı tutmanız sizin lehize olacaktır.

4- Çok düşük bir ihtimal de olsa telefonunuz eğer ki çekmiyorsa, yani bağlı olduğunuz operatörden (Turkcell, Vodafone,Avea) sinyal almıyorsa Casper Via’nızı uçak moduna almanızda fayda var. Çünkü sinyalin olmadığı durumda Casper sinyali bulmak için daha fazla güç harcar.

5- Telefonunuzdan ayarlara girerek ve pil adımları kısmına gelerek telefonu en çok yoran ve sık çalışan uygulamaları tespit edebilir, telefon pil ömrü uzatma noktasında yine gerekli önlemleri alabilirsiniz.

6- Son olarak Casper telefonunuz sarjdayken oyun oynamız uzun vadeli bataryanın ömrünü kısaltır. Diğer bir olumsuz yönünüde belirtmek gerekirse lityum-pil ile çalışan bataryanın şişmesine ve patlamasına yol açarak, vücudunuzda olası ciddi bir yaralanma yahut zedelenmeye yol açabilirsiniz. Telefonunuzu tamamen sarj ettikten sonra kullanmanızı öneririz.

7 Yorumlar

  1. Ben telefonu yaklaşık 1 sene önce aldım gayet güzel çalışıyordu ama iki üç haftadır telefonum şarj almıyor. Yani gece yatarken şarja bıraktım sarjı 11% di sabah kalktım telefon kapanmış. Şarj aletimde sorun olabileceğini düşündüm komşunun şarj aletini aldım. Sarj etti sonra gün icinde kendime baska bir usb kablosu aldim telefoncuda denedik gec te olsa sarj ediyordu eve geldikten sonra uzun sureli takilida kalsa sarj etmedi. Baska sarj aletleriyle denedim yine olmadi sadece yan komsunun sarj aletiyle sarj edebiliyorum. Benim anlamadigim hem sarj ediyor gorunup hem sarj etmeyip hemde sarjimi doldurmak yerine nasil pil bitip kapanmasna yol aciyor. Sokette sorun var desem baska sarj aletinden sarj almaz . en kisa surede telefonumu degistirecem bir dahada casper dan ürün alacağımı sanmıyorum.

    • Aynı sorun bende de var. Garanti kapsamında servise göndermiştim ama yaklaşık bir ay sonra sorun yeniden başladı. Telefoncuda yaptırdım fakat bir gün sonra tekrar başladı. Nefret ediyorum Casper’dan.

  2. ,bende 6 ay oldu alalı.arti bı uygulama yuklemedim benimde şarj seti bir şekilde tukeniuor.meil attım aradım ama ilgi yok

    • Telefonun versiyonunun yükseltilmesi, uygulamaların günümüzde daha çok işlemci kullanıyor olması nedeniyle şarjınız hızlı tükeniyor olabilir. Bunun yanı sıra pil kapasitesinin düşmesi sonucu da şarjın bitmesine yol açabilmektedir.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz