Ana SayfaCasperCasper Via A1 bilinmeyen özellikler

Casper Via A1 bilinmeyen özellikler

- Advertisment -

Ülkemizde akıllı telefon dünyasında en çok tercih edilen mobil cihazlardan biri olan Casper, Via A1 modelinde kullanıcılara pek çok yenilik ve deneyimlemek isteyebileceği özellikler sunuyor. Her önde telefon firması Android işletim sistemi üzerine kendi arayüzlerini giydirerek, mobil telefon sahibi kullanıcılara farklı dizayn ve erişim kolaylığı sunuyor. Casper’in de diğer telefonlar gibi kendine ait arayüzü ve kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik işlevleri bulunuyor. Peki Casper Via A1 bilinmeyen özellikler nelerdir?

Parmak izi sensörü

Aslında bu özellik gizlilik değeri taşımıyor ancak Casper ve teknoloji ile yeni tanışan kullanıcılar parmak izi sensörünü daha önce hiç duymamış olabilir. Normalde ekran kilidini açmak, gizli bir klasöre girmek, ödeme yapmak ve diğer çeşitli amaçlarla geliştirilen parmak izi sensörü kullanım kolaylığını arttırabilir.

Geniş açılı ekran

Akıllı telefonlar ilk çıktığında ekran her açıdan görüntülenemiyordu. Ekranda yazılanı veya var olanı görebilmek için belirli bir açıyla bakmanız gerekiyordu. Örneğin telefonu eğik konumda tuttuğunuzda ekran kararmış şekilde görünüyordu. Casper Via A1’de yapılan iyileştirme ile bu problemin önüne geçiliyor ve A1 kullanıcılara 178 dereceye kadar görüş açısı sağlıyor. 

Gelişmiş Bildirim Menüsü

Arayüzün sunduğu en büyük yeniliklerden biri olan bildirim sistemi sayesinde, ekranı üstten tutup, parmağınızla aşağı çektiğinizde yalnızca bildirimlere bakılabiliyor. Daha önceden özelleştirilen hızlı ayar menüsünü görüntülemek için ise tersi işlem uygulamanız, yani ekranı aşağıdan yukarı tutup çekmeniz gerekiyor.

İkili Pencerede Modu

Akıllı telefonlarda ortaya çıkan bir yeni teknoloji de Multi-Screen View, yani çoklu pencere görüntüleme. Öncelerde uygulamalar arasında geçiş yapmak için uygulamadan çıkıp diğerine girmeniz gerekiyordu. Ancak yeni pencere modunu kullanarak aynı anda, aynı ekranda iki uygulama çalıştırmanız ve görüntülemeniz mümkün. İkili pencere modunu kullanmaya başlamak için Ayarlar menüsünü kullanın.

Yüz Güzelliği

Özel olarak geliştirilen ön kameradaki makyajlama özelliğini kullanarak daha estetik ve hoş görünüme sahip olacağınız selfieler çekebilirsiniz. Yüz güzelleştirmek için parlaklaştırma ve düzleştirme seviyesini ayarlayabilirsiniz.

Makro, GIF, Metin Tanıma

Makro fotoğrafçılığa giriş yapmak için Casper Via A1 cihazınızdan faydalanabilirsiniz. Küçük nesneleri yakınlaştırmak ve canlı görüntüler yakalamak için makro çekim modunu kullanın. Kamerada GIF özelliğini kullanarak hareketli resimler oluşturun ve Whatsapp’tan kişilere yollayın. Metin tanıma ile çektiğiniz fotoğraftaki yazıları texte dönüştürün.

Peki Casper Via A1’de sizin kullandığınız bilinmeyen özellik ne? Yorum bölümünden işinize yarayan gizli özelliği belirtebilirsiniz.

- Advertisment -

18 YORUMLAR

  1. Cihazın ayarlar kısmına girip uygulamalar bölümünü açıp kamerayı bulup depolama kısmına tıklayıp ön belleği silip cihahazı yeniden başlatman yeterli düzelecekdir

    • Merhaba Damla Hanım,
      El işareti “TalkBack” özelliğinin (Engelli Modu) açık olmasından kaynaklanıyor. Ayarlar > Erişilebilirlik > Talkback’e giderek ölzelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

  2. Benim telefonda belli bir süreden sonra banka işlemleri vs işlemlerde telefona gelen doğrulama SMS leri gelmiyor servis sürekli format atın diyor başka bişey demiyor atıyorum formatı düzeliyor 1-5 ay sonra yine aynı 2 yıldır aynı dışarda bişey alıyorum sıkıntı yaşıyorum

  3. Benim telefonumdada yukari internet gostergesinin yaninda kucuk etiket gibi birsey var ve gizli uygulamalara falan giremiyor o gelince telefonuma birsey oldu resimlerime falan girdigimde goremiyorum rehberimwde aranan kisiler falan gozukmuyor ne yapmaliyim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -