Ana SayfaBlackberryBlackberry 10'da yeni ne var?

Blackberry 10’da yeni ne var?

- Advertisment -

Akıllı telefon pazarının devlerinden RIM şirketi Blackberry modeli ile her ne kadar sarsıntılar yaşasa ve skandallarla adından sıkça söz ettirmiş olsa da mücadele etmekten ve değişimden vazgeçmiyor. Son olarak işletim sisteminde yaptığı değişiklik ile acaba efsane geri mi dönüyor?

Blackberry 10 işletim sisteminde yeni ne var?

İşte Blackberry 10 işletim sistemiyle gelen başlıca uygulamalar:

BlackBerry® Hub: Kişisel iş mesajlarınızdan sosyal ağ konuşmalarınıza ve notlarınıza kadar tüm yazışmalarınızı kontrol ettiğiniz platform.

BlackBerry® Flow: Birçok uygulamanın aynı anda çok hızlı şekilde çalışmasını sağlıyor. Adres defterindeki birinin fotoğrafına basarak fotoğrafı editleyebiliyor, kişinin Twitter ve LinkedIn profiline ve diğer bilgilerine bağlantı kurabiliyorsunuz.

BlackBerry® Messenger: İnsanlarla anında veri paylaşımı yapmanızı sağlayan BB chat programı.

BlackBerry® Balance: Kişisel içeriklerinizle, iş amaçlı uygulamalar arasına duvar çeken ve verileri koruyan teknoloji.

Time Shift: Çektiğiniz fotoğrafı video gibi ileri geri sararak en iyi anı yakalamanızı sağlıyor.

Story Maker: Fotoğraf ve videoları bir araya getirerek müzik ve ses efektleriyle HD film yaratmanızı sağlıyor.

BlackBerry 10 browser: Akıllı telefonlarda HTML5 destekli tarayıcıların son noktası olarak tanımlanan BB10 browser, süper hızlı ve esnek. Dokunmatik ekrandan verilen komutlar çok hızlı tepki veriyor.

BlackBerry® Remember: Telefonunuzdaki notları, projeleri, belgeleri, e-postalar, fotoğrafları ve diğer tüm belgeleri organize etmenize yardımcı olan araç.

BlackBerry® Safeguard: İşinizle ilgili olan bilgileri koruyan teknoloji.

Microsoft Exchange ActiveSync®: Şirket içinde ActiveSync cihazlarına bağlanmanızı sağlayan teknoloji.  İş yeri güvenliğinden yararlanarak veriler arasında kolay erişim sağlıyor.

The BlackBerry® WorldTM: 70 bin BB uygulaması ve albüm ile filmlerin yayımlandığı katalogları içeren platform. DVD olarak piyasaya çıkan her film aynı anda buraya düşecek. Disney, Cisco, Foursquare, Skype ve Rovio gibi firmaların beraber çalıştığı BB, Facebook, Twitter, LinkedIn, Foursquare ve Angry Birds gibi uygulamalar yüklenmiş şekilde gelecek.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -