Ana SayfaAppleApple'ı üzen karar: Apple Watch satışları yasaklanıyor!

Apple’ı üzen karar: Apple Watch satışları yasaklanıyor!

- Advertisment -

Başlıca teknoloji şirketlerinden Apple’ın, Masimo ile başlayan patent ihlali davasında Uluslararası Ticaret Komisyonu tarafından suçlu bulunmasıyla birlikte, Apple Watch 9 ve Apple Watch Ultra 2 ürünlerinin ABD’de satışının tamamen yasaklandığı bir döneme girildi.

Bu hukuki süreç, 2020 yılında Apple’ın Masimo’dan baş tıbbi sorumlusu Michael O’Reilly ve Cercacor adlı yan kuruluşunun baş teknoloji sorumlusu Marcelo Lamego’yu işe almasıyla başlamıştı. Masimo, Apple’ı ticari sırlarını çalmakla suçlayarak, özellikle nabız oksimetresi patentleri konusunda ihlalde bulunduğunu ileri sürdü.

Masimo’nun 3.1 milyar dolarlık tazminat talebi, patent ihlali iddialarının ciddiyetini yansıtıyor. Uluslararası Ticaret Komisyonu tarafından da bu ihlalin haklı bulunması, Apple’ı ciddi bir hukuki durumla karşı karşıya bıraktı. Ekim ayında alınan tedbir kararı, Başkanlık onay sürecine girdi ve 25 Aralık’ta tamamlanması öngörülüyor. Ancak, henüz Başkan Biden’ın bu kararı onaylayıp onaylamayacağı belirsizliğini koruyor.

Bu durum üzerine Apple, 21 Aralık itibariyle Apple Store mağazalarında Apple Watch 9 ve Apple Watch Ultra 2 ürünlerinin satışını sonlandıracak. Apple’a ait onaylı satış noktalarında ise stoklar 24 Aralık’ta tamamen tükenmiş olacak.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -