Ana SayfaAppleApple Müzik'e büyük zam! 2024 Apple Music güncel aylık fiyatı

Apple Müzik’e büyük zam! 2024 Apple Music güncel aylık fiyatı

- Advertisment -

Geçtiğimiz hafta Türkiye pazarında faaliyet gösteren teknoloji devi Apple, iPhone 15 dahil olmak üzere geniş ürün yelpazesinde %8-10 oranında fiyat artışı uyguladı.

Bu zammın ardından Apple Müzik abonelik ücretlerinde de önemli değişiklikler yaşandı. 8 Aralık tarihinde duyurulan yeni fiyatlar, bireysel, öğrenci ve aile paketlerini kapsa

Öncelikle, Apple Müzik öğrenci paketinde gerçekleşen değişiklikle birlikte, eski fiyat olan 9.99 TL’nin neredeyse iki katına çıkarak 19.99 TL olarak güncellendi. Bireysel abonelik ücreti ise 19.99 TL’den 39.99 TL’ye yükseldi. Aile paketi kullanıcıları da zamdan nasibini aldı; önceki fiyat 29.99 TL iken, yeni fiyat etiketi 59.99 TL oldu.

Bu fiyat artışları, Apple’ın hizmetler alanındaki geniş yelpazesindeki trendi takip ediyor. Aralık ayı başında iPhone, Apple Watch, iPad, MacBook, ve AirPods gibi ürünlerde yapılan zamdan sonra, Apple Arcade oyun servisi abonelik ücretine de yansıtılmıştı.

Diğer yandan, Apple Müzik’in rakibi konumundaki Spotify, Temmuz ayında gerçekleştirdiği zamla abonelik ücretlerini güncellemişti. Şu anki Spotify fiyatları şu şekilde: öğrenci paketi 21.99 TL, bireysel abonelik 39.99 TL, Duo (iki hesap) 54.99 TL ve Aile paketi 64.99 TL.

Müzikseverler, bu fiyat artışları sonrasında tercihlerini gözden geçirirken, sektördeki bu değişiklikler haber sitemizde detaylı bir şekilde incelenecek. Ayrıca, kullanıcıların yeni fiyat politikalarıyla ilgili düşüncelerine de geniş bir yer verilecek.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -