Ana SayfaAndroidAndroid'in iOS'tan daha üstün olan 7 özellikliği

Android’in iOS’tan daha üstün olan 7 özellikliği

- Advertisment -

Mobil dünya pazarının en büyükleri arasındaki – Android ve iOS –  rekabet bitmek bilmiyor. Ekonominin ve dünyadaki gelişmelerin kaderini belirleyen Apple ve Google arasında bir kıyaslama yapacak olursak, acaba hangisi daha üstün? İlla ki üstünlükler bakış açımıza ve incelediğimiz yönlerine göre farklılık gösterecektir. Bu yüzden iki işletim sistemini karşılaştırırken ilk olarak Android’in artılarına, daha üstün olan özelliklerine bakacağız.

Neden Android telefon veya tableti tercih etmeliyim?

  • 1.4 milyon uygulaması bulunan Google Play Store

İçerisinde milyonun üzerinde uygulama barındıran Play Store’a yeni uygulamalar yağmaya devam ediyor. Çünkü açık kodlu işletim sistemine dilediğimiz gibi uygulama ekleyebiliyoruz. E haliyle bu da Android kullanıcılarının daha fazla uygulamaya erişmesini sağlıyor.

android-vs-apple-telefon-logo-kiyaslama-2

  • Android arayüzünü sadeleştirmek ve kişiselleştirmek bizim elimizde

Apple maalesef telefonumuzun arayüzünde değişiklik yapmaya izin vermiyor. iOS işletim sisteminin içerisinde bulunan kişiselleştirme ayarlarının dışına çıkamıyoruz ve böylece Apple Android’e büyük bir koz vermiş oluyor.

android-vs-apple-telefon-kiyaslama

  • Her bütçeye uygun akıllı cihazlar

Cebimizdeki miktara göre en uygun cihazı satın alabiliyoruz. Giriş, orta ve üst seviye olmak üzere bize 3 farklı model sunan Android’in sayısız akıllı telefonu bulunuyor. Peki ya Apple’ın? Sürekli üst seviye ve sürekli fiyatlarda yaşanan artış?

android-vs-apple-telefon-kiyaslama-5

  • MicroSD kart desteği ile daha fazla alan

Yine bildiğiniz üzere iPhone ve iPad’in hafıza kart desteği bulunmuyor. Ya biraz paranıza kıyıp 64 GB ve 128 GB hafızalı modeli alacaksınız ya da en ucuz iPhone’a mahkum olacaksınız. Ancak işler Android’de farklı. Çoğu Android telefonunda microSD kart ile hafıza arttırma özelliği bulunuyor. Dahili hafızanız yetmese bile harici hafıza desteği ile durumu kurturabiliyorsunuz.

  • Bataryanızı değiştirebilirsiniz

Apple batarya değişimine uygun modeller üretmediği için yine kullanıcılar sıkıntı çekiyor olmalı. Keşke Android’i tercih etselerdi. Bataryan mı şişti, pil ömrü mü kısaldı? Yenisini al, çıkar, tak, değiştir.

android-vs-apple-telefon-kiyaslama-3

  • Cihazını Flash bellek yap

Apple’ın kullanıcılara sunmadığı özelliklerden biri de cihazın flash bellek olarak kullanılabilir olması. USB kablo aracılığıyla bilgisayar ve telefon arasında veri aktarımı Android’de çok daha kolay.

android-vs-apple-telefon-kiyaslama-4

  •  Şarj kablosu ve aleti çok ucuz

 

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -