Ana SayfaAndroidAndroid Telefonları Hızlandıran Yeni Yöntem !

Android Telefonları Hızlandıran Yeni Yöntem !

- Advertisment -

android telefonlarınızı kolay yoldan nasıl hızlandıra bilirsiniz bu yazımızda sizlere bundan bahsettik. Her yeni android sürümünde farklı şekilde yeni animasyon geçişlerini oldugunu biliyoruz. eger telefonunuz güçlü bir işlemci ve ram e sahip degilse kullandıgımız bu animasyonlar telefonumuzu yavaşlatabiliyor. yani telefonunuz giriş seviyesinde ve orta segment te  bir telefon sa eger bu animasyon çeşitleri telefonunuz u yavaşlatan etmenlerden olabiliyor.

Peki biz bu durumu nasıl degiştirebiliriz ?android

Google bize  bu animasyon ayarlarını direkt olarak sunmadığı için ilk önce geliştirici seçeneklerini aktif etmeniz gerekmektedir.

bunu yapmak için ayarlar kısmından telefon hakkında kısmına giriyoruz ve  yapım numarasına üst üste 5 kere basıyoruz .Bu işlemi yaptıktan sonra akıllı telefonunuzu geliştirici olarak kullanmaya başlıyorsunuz ardından yazılı bir mesaj ekranda görülecek ve geliştirici ayarları açılmış olacak.

androidddddd

 

Bu işlemi yaptıktan  sonra telefonunuzun ayarlar kısmına  geri dönün ve geliştirici seçeneklerini açın.

androoooo

 

Geliştirici seçeneklerinde Geçiş animasyonu ölçeği seçeneğinden animasyonları kapatabilir veya şu şekilde degiştirebilirsiniz 1x veya  0.5x yaparak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

 

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -