Ana SayfaNe nedir?Android Tablet Satın Almanın Püf Noktaları

Android Tablet Satın Almanın Püf Noktaları

- Advertisment -

Son yılların en popüler cihazları arasında yer alan tabletler ekonomik fiyatları ve kolay taşınabilir olmaları ile tercih ediliyor. Bireylerin ihtiyaçlarına göre çeşitlenen ve farklı fiyat seviyelerinden satışa sunulan bu cihazlar, belirli amaçlar için kullanılıyor.

Android teknolojisinin gelişmesi ile birlikte tablet üretimi de önemli bir ölçüde artmış durumda. Dünya çapında üretilen tabletlerin büyük bir kısmı android işletim sistemi ile çalışıyor. Bu durum Android tabletler arasındaki rekabeti büyük ölçüde arttırıyor. Ayrıca bu sayede tablet fiyatlarında da zaman zaman düşüşler gözlemleyebiliyoruz. Bir tablet satın almak istiyorsanız öncelikle beklentilerinizi tespit etmeniz gerekiyor. Piyasada bulunan her tablet ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir. Peki kendinize uygun bir tableti nasıl belirleyebilirsiniz?

  • Öncelikle tableti nerede ve hangi alanda kullanacağınızı belirleyin. Evde, işyerinde ya da hayatın farklı alanlarında gerçekleştireceğiniz tablet kullanımı arasında farklılıklar gözlemlenebilir.
  • Satın almayı düşündüğünüz tabletin en çok hangi özelliğini kullanmak istiyorsunuz? Oyun oynama, video izleme, film izleme, müzik dinleme, not alma, iş toplantıları için kullanma, sosyal medya sitelerini kullanma
  • Bu ayrıntıları tespit ettikten sonra sizin için en uygun performansa sahip tableti satın alabilirsiniz. Eğer yüksek performanslı bir tablet satın almayı düşünüyorsanız cihazın RAM ve işlemci kapasitesini gözden geçirmeniz gerekiyor. Ayrıca yüksek performans sahibi tabletlerin batarya kapasitelerinin yüksek olmasına dikkat edin. Aksi takdirde satın almış olduğunuz yüksek performanslı tabletin şarjı çok çabuk bitebilir.
  • Eğer iş toplantıları için bir tablet satın almayı düşünüyorsanız dokunmatik hassasiyeti iyi seviyede olan ve yüksek çözünürlüğe sahip bir tablet satın alabilirsiniz.
  • Sık bir şekilde video izlemeyi ya da film izlemeyi düşünüyorsanız satın almak istediğiniz cihazın çözünürlüğünü önemseyebilirsiniz.
  • Sık bir şekilde oyun oynamayı düşündüğünüz tabletin işlemcisi ve RAM kapasitesi oldukça önemli. Ayrıca tabletin depolama birimine ve microSD kart desteği bulunup bulunmadığına dikkat edin. Bu oldukça önemli bir ayrıntı.
  • Eğer yeni nesil bir tablet satın almak istiyorsanız, cihazın 4.5G desteği olup olmadığını mutlaka öğrenin. Yeni nesil tabletler genel olarak 4.5G desteği ile üretiliyorlar.
  • Satın almak istediğiniz tablet ile sık bir şekilde internete girmeyi ve sosyal medya sitelerini kullanmayı düşünüyorsanız cihazın Wi-Fi bağlantı kalitesini ve RAM kapasitesini oldukça önemseyin.
- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -