Ana SayfaHaberlerAndroid 7.0 Nougat alacak tüm Galaxy cihazlar duyuruldu

Android 7.0 Nougat alacak tüm Galaxy cihazlar duyuruldu

- Advertisment -

Samsung kullanıcılarının uzun zamandır beklediği Android 7.0 Nougat güncellemesi ile ilgili firmadan resmi açıklama yapılarak, Galaxy telefon ve tabletlere güncellemenin ne zaman geleceği listelendi.

Geçtiğimiz günlerde Samsung Türkiye Başkanı, Android Nougat’ın Galaxy cihazlarına bir türlü gelmemesinden dolayı artan şikayet üzerine, kısmi olarak açıklamada bulunmuş, en azından Galaxy S, Galaxy J ve Galaxy A cihazlarının akıbeti hakkında bilgilendirme yapmıştı. Yapılan açıklamada Samsung Galayx S7, S7 Edge, Note 5, J7, A7, A5, A3, J5 ve diğer bazı cihazların yakın zamanda Nougat alacağı duyurusu paylaşılmıştı.

Tansu Yeğen’in bireysel hesabından yaptığı duyurunun ardından iş resmiyete dökülerek Samsung Türkiye sitesinden Android 7.0 Nougat Güncellemesi Hakkında Bilgilendirme listesi altından Nougat güncelleme takvimi yayımlandı.

Mevcut listeye göre cihazların durumu “Yayınlandı, Test Aşamasında, Planlandı” şeklinde. Bilindiği üzere Galaxy S7 ve S7 Edge için Android güncellemesi geldi. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 modelleri için şimdilik test aşamasında olan güncelleme ay sonunda yani 27 Şubat tarihinde gelecek.

Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus’a gelecek Android Nougat da test aşamasında ve sırasıyla 6 Mart ve 13 Mart tarihlerinde güncelleme desteği sunulacak. Galaxy S haricindeki cihazların en yakın güncellenme tarihi ise Nisan sonunda başlıyor.

İşte Samsung Türkiye tarafından yayımlanan takvim ve Android 7.0 Nougat alacak tüm cihazların listesi:

Samsung’un yayınladığı liste kullanıcılara tabiri caizse “Hele şükür” dedirtse de, Note 4 ve Note 3’e Nougat gelmediği için sitemde  bulunuyor.

Samsung’un Android güncelleme politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -