Ana SayfaHaberlerAkıllı telefonlar 8 GB RAM ile gelmeye başlayacak

Akıllı telefonlar 8 GB RAM ile gelmeye başlayacak

- Advertisment -

Samsung, geçtiğimiz sene 8GB RAM üzerinde çalışıldığını ve  2017 yılında akıllı telefonların 8GB RAM ile gelmeye başlayacağını açıklamıştı. Bu açıklama doğruluk kazandı ve şimdilerde pek çok akıllı telefon üreticisi 8GB RAM’e sahip cihazlarını görücüye çıkarmayı planlıyor.

Mobil dünyada firmaların pastadaki payını arttırmak istemesi her dönem gelişmiş özelliklere sahip telefonlarla tanışmamızı sağlıyor. Bu özelliklerden biri de cihazın belleği. 8GB RAM’li cihazların piyasada olacağı iddiası gerçeğe dönüşüyor ve en çok da Çin menşeili markaların RAM konusunda ilerleme kaydettiği söyleniyor.

Pek çok firma, 2017 Mobil Dünya Kongresi’ne kilitlendi. Yeni cihazların tanıtılacağı ve heyecanlı geçecek bu kongrede 8GB RAM’li bir telefon da tanıtılacak. Akıllara ilk başta Çin deyince, Xiaomi, Meizu gibi markalar geliyor, ancak 8GB RAM çıkışını yapan firma Vernee.

Apollo 2 model adını verdiği cihazda kullanıcılacak olan RAM’in yanında Vernee bir yenilik daha sunuyor. Apollo 2 devasa RAM’e sahip olmanın yanında ilk defa kullanılmak üzere gücünü MediTek Helio X30’dan alacak.  

Dedikodularla karışık teknik detayları incelediğimizde Apollo 2, 6GB & 64GB depolama ve 8GB & 128GB depolama alanına sahip iki farklı versiyon ile karşımıza çıkacak. En yeni işlemciyi kullanan Vernee’in yeni amiral gemisindeki pil gücünün de yüksek olması bekleniyor. Yine ortaya atılan iddialar cihaz ekranının 6 inç büyüklüğünde olacağını ve ekranın 2K çözünürlüğü desteklediğini gösteriyor.

Vernee’in Apollo 2 ile yaptığı bu çıkış hakkında ne düşünüyorsunuz? Türkiye’ye gelmesi ve ekonomik bir bütçeye sahip olması durumunda satın alır mıydınız?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -