Android “Yeterli depolama alanı yok ” hatası!

Android yeterli depolama alanı yok
-sponsor-

Android cihaz kullanıyorsanız ve Android yeterli depolama alanı yok uyarısı alıyorsanız sizde bazı işlemleri yaparak bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.  Bu sorunu çok fazla ciddiye almamalısınız çünkü çözümü oldukça basit. Çünkü bu tamamen ön bellek, kalıntı dosyalar ve güncelleştirmelerden dolayı kaynaklanmaktadır. Basit birkaç işlem ile sizde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu soruna genel olarak Google Play Store üzerinden bir şey indireceğiniz zamlan rastlarsınız. Bu gibi bir durumda ise karşınıza “Hafızada yeterli yer yok” veya “Yeterli hafıza yok” gibi bir uyarı çıkacaktır. Sizde bu uyarı ile karşılaştığınız zaman sorunu ortadan kaldırmak için Google Play Store’dan çıkarak “Ayarlar” kısmına giriş yapmalısınız. “Ayarlar” bölümüne giriş yaptığınız zaman burada “Uygulama Yöneticisi” kısmını göreceksiniz. Daha sonrasında ise buraya girmelisiniz. Buraya girdikten sonra karşınıza çıkan uygulamalardan Google Play Store’u seçmelisiniz. Google Play Store’u seçtikten sonra “Verileri sil” seçeneğine tıkladığınız zaman bu sorunu ortadan kaldırmış olacaksınız.

Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra büyük bir ihtimalle sorun ortadan kalkacaktır. Ancak kimi zaman bu çözüm işe yaramayabilir ve Android yeterli depolama alanı yok sorununu yaşamaya devam edebilirsiniz. Bu durumda ise farklı bir çözüm uygulayabilirsiniz. O da uygulamaları SD karta taşımaktır. Bu yolla kalıcı ve kesin bir çözüm elde etmiş olacaksınız.

Android cihazınızda yer alan uygulamaları SD karta taşımak istiyorsanız yine ilk olarak “Ayarlar” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. “Ayarlar” kısmına giriş yaptıktan sonra burada karşınıza “Uygulama Yöneticisi” çıkacaktır. Daha sonrasında ise buraya giriş yapmalısınız. Burada karşınıza Android cihazınızda yer alan tüm uygulamalar çıkacaktır. Sizin yapmanız gerekense bu uygulamaları teker teker SD karta taşımak olacaktır. Bu sayede Android cihazınızın hafızasını da rahatlatmış olacaksınız. Bunun için taşımak istediğiniz uygulamaları seçmeniz ve daha sonrasında ise “SD Karta Taşı” demeniz yeterli olacaktır. Bu sayede hem cihazınızın hafızasını rahatlatmış olacak hem de uygulamalarınızı koruma altına almış olacaksınız. Sizde Android cihazınızda yeterli hafıza sorunu olmama sorunu yaşıyorsanız bu iki yöntemden bir tanesini uygulayarak gerekli olan hafızayı elde edebilirsiniz.

2 Yorumlar

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz