Whatsapp’ı bilgisayarda kullanma

-sponsor-

Milyonlarca insan tarafından kullanılan Whatsapp çok geçmeden hayatımızın bir parçası oldu. Artık GSM üzerinden mesajlaşma devri sona eriyor diyebiliriz, çünkü akıllı telefon kullanıcılarının %90 kadarı artık Whatsapp kullanıyor. Uygulamanın herkes tarafından kullanıyor olması uygulamayı sevmeyenler dahi olsa bir zorunluluk oluşturuyor. Çünkü artık arkadaşlarınızla ücretsiz mesajlaşmak için ve yeni arkadaşlıklar kurmak için Whatsapp’a ihtiyacınız var.

Whatsapp’ı bilgisayara kurma ve kullanma

Tabi artık herkesin akıllı telefonu var diyemeyiz, maddi durumu olmayan kişiler ya da ” alo desin yeter” ciler oldukça fazla. Artık milyonlarca insanın sevdikleri ile hatta müşterileri ile Whatsapp üzerinden mesajlaştığını düşünürsek bu insanlar da alternatif yollar denemek zorunda kalıyor.

Whatsapp’ı bilgisayar üzerinden kullanmak bazı yöntemler ile mümkün ancak bu yöntemlerin yan yöntemler olduğunu ve Whatsapp üreticilerinin bunun için bir hizmet sunmadığını belirtmemiz gerekir. Uygulamayı bilgisayara kurma ve bilgisayarda kullanma yöntemlerine kısaca deyinelim.

Ne yazık ki Whatsapp’ın bilgisayar kurulumu için bir Android işletim sistemi kullanan akıllı telefona ihtiyacınız olacak. Eğer iPhone ya da Nokia Lumia gibi diğer işletim sistemleri kullanan (İOS, Windows Phone) akıllı telefonları kullanıyorsanız şimdilik bilgisayarda Whatsapp’ı kullanmanız mümkün değil.

Çok uzattık konuya gelelim

Öncelikle root’lu Android’inize Google Play’den WhatsRemote (Whatsapp’a bilgisayardan girme programı)  indirin. Telefonunuza WhatsRemote kurduktan sonra uygulamanın sitesine girerek Whatsapp’a ulaşabilirsiniz. Kullanıma başlamadan önce Whatsapp’ın telefonunuza kurulu olması ve telefon numaranızın doğrulanmış olması gerekiyor. Android için Whatsapp’ı buradan indirebilirsiniz.

Whatsremote indir

Whatspp’ı bilgisayardan kullanmak ücretli mi?

WhatsRemote kullanımı için internet bağlantınız olması gerekiyor ve uygulamanın yıllık kullanımı 2 euro. Whatsapp ücreti ile birlikte toplamda 6 TL falan yapıyor. Gsm operatörlerine ödediğimiz mesaj paraları ile kıyaslarsak bence whatsapp pc için bu ücret oldukça uygun…

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz