Whatsapp da sesli ve görüntülü görüşme nasıl yapılır?

-sponsor-

Whatsapp‘ın sade ve kullanışlı yapısı hem görsel açıdan hem de performans açısından Whatsapp’ı diğer anlık mesajlaşma uygulamalarından bir adım öne geçiriyor. Ancak işlevsellik olarak bir tek eksiği var o da sesli görüşme özelliği. Şuan bu özelliği taşıyan en popüler uygulama Viber.  Akılları kurcalayan en büyük sorulardan biri, acaba Whatsapp da sesli ve görüntülü konuşma özelliği olacak mı?

Facebook’un Whatsapp’ı satın almasından sonra çıkan söylentiler arasında reklam yayını yanı sıra görüntülü ve sesli görüşmede var. Diğerleri bir söylenti olarak kalabilir ancan sesli arama özelliği Whatsapp’ın CEO’su Jan Koum tarafından resmen duyuruldu. Bildiğimiz kadarıyla sesli arama özelliği şuan hazır, sadece pilot bazı testlerin ardından lansmanının yapılması bekleniyor. Aşağıda verdiğimiz ekran görüntüleri de gelecek olan özelliğin orjinal görüntüleri olarak sızdırılmış.

 

Peki sesli görüşme nasıl olacak?

Sızıntıya göre sesli arama özelliği hem Wifi hem de 3g üzerinden kullanılabilecek. Viber ve Skype gibi telefonunuzda kayıtlı olan kişileri ücretsiz arayabileceksiniz. Yurt dışında ki sevdiklerinizi ücretsiz aramak artık çok daha kolay bir hal alacak.

Peki ya görüntülü arama?

Dünya da anlık mesajlaşma uygulaması pazarında lider olan Whatsapp’ın diğer uygulamlardan geri kalacağı beklemediğimiz bir ihtimal. Sesli görüşmenin hemen ardı belki de birlikte görüntülü arama özelliği de gelecek. Şuan bile milyonlarca insan tarafından kullanılan uygulamanın ciddi bir alt yapıya ihtiyacı olacak. Bu durum giderildiğinde Whatsapp çok daha işlevsel bir hale gelecek.

1 YORUM

  1. Whatsappdan ücretsiz sesli araması aktif olmayan arkadaşlar varsa bana whatsappdan yazın sesli görüşme özelliğinizi açayım 05314926814

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz