Tile ile her şeyin (herkesin) yerini haritada bulun

-sponsor-

Hemen hemen herkes bir şeylerini kaybetmiştir. Bu bazen bir anahtar, bazen bir bisiklet, cüzdan ya da başka bir şey olabilir. Bir eşyadan daha önemli şeylerin de nerede olduğunu her zaman merak ederiz. Çocuğumuz, alzheimer hastası bir yakınımız bazen sevgilimiz. Mike Farley ve Nick Evans isimli iki mucit arkadaşın bulduğu Tile adında küçük bir cihazla artık hepsi mümkün. 

O zaman Tile nedir?

Tile, şimdilik sadece Apple’ın mobil cihazları iPhone ve iPad kullanıcıları için geliştirilmiş bir takip cihazıdır. Türkçe kelime anlamı mozaik olan Tile kaybolan eşyalarımızı ya da nerede olduğunu merak ettiğimiz araç ve arkadaş, eş dost, akrabalarımızı harita üzerinden takip etmemize olanak sağlıyor. iTunes dan indireceğiniz uygulama sayesinde Tile neredeyse görmeniz mümkün.

Tile ile kaybolan eşyalarınızı bulma

Tile anahtarlık benzeri tasarımı ile oldukça kullanışlı. İster anahtarlığınıza takın anahtarlarınızı bulun isterseniz cüzdan ya da diğer eşyalarınıza takın, çantanızın içine atın. İhtiyaç duyduğunuzda Tileapp uygulamasından Tile’nin nerede olduğunu görün. Çalınmasından korktuğunuz tüm eşyalarınıza birden fazla Tile takmanız mümkün. Hepsini Tileapp uygulamasından giriş yaparak görebilirsiniz. Hatta arkadaşlarınızın telefonlarından Tile hesabınıza bağlanarak gene takip etmeniz mümkün.

Tile ile araç takip sistemi

Sadece filo sahipleri araçlarını haritadan ve telefonlarından takip etmek istemez. Bir filo sahibinin arabası değerli ise bizim de bisikletimiz bir o kadar değerli olabilir. Bunun için Tile’ı takip etmek istediğiniz aracınıza takmanız yeterli. Yani sadece arabanızı değil, bisikletinizi, kaykay ya da pateninizi iPhone’dan haritadan takip edebilirsiniz.

Sevdikleriniz Tile ile güvende

Okula giden çocuğunuz acaba gerçekten okulda mı? Çocuğunuzun nerede olduğunu Tile ile telefonunuzdan takip edin, haritada nerede olduğunu görün. Ya da sevgiliniz şuan nerede, alzheimer hastası bir yakınınız var ve bir anda kayboldu. Bunun için Tile’ı haritada takip etmek istediğiniz, nerede olduğunu görmek istediğiniz sevdiğinizin cebine ya da çantasına koyun hiç olmadı boynuna asın. Dilediğiniz zaman iPad ya da iPhone dan nerede olduğuna bakın

tile-app-takip

Tile fiyatı

Tile şuan 20 $ civarında. Ancak bu söylenene göre tanıtım fiyatıymış, her an talebe göre fiyatlar tavan yapabilir uyandıralım.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz