Numara hangi operatöre ait?

-sponsor-

Numara taşıma olayından sonra hangi numara hangi operatöre ait artık emin olamıyoruz. Eskiden olsa 532, 533, 530, 535… Turkcell, 40 lı seriler Vodafone, 500 lü seriler ise Avea diyebiliyor hatta kontörlü mü yoksa faturalımı tahmin edebiliyorduk. Ancak artık herkes istediği numarayı istediği hatta geçirebiliyor. Taşınmış numara aranıldığında her ne kadar bir sesle uyarıyor olsa da hangi operatörde tahmin etmemiz oldukça güç.

Durum böyle olunca kendi arasında indirimli olarak çıkartılan kampanyalar, mesaj hakları bazen istemediğimiz bir şekilde hızla tükeniyor. Ya da sevdiklerimizi aramadan önce tedirgin oluyoruz. Kendi kullanıcılarına özel konuşma dakikalarının tadını çıkarmak yerine tedirginlik içerisinde kalıyoruz :)

Hangi numara hangi operatöre ait nasıl öğrenirim?

Problemin çözümü BTK’dan geliyor. Bu gibi problemlerde her zaman yanımızda olan BTK’yı kutluyor ve sorunun çözümüne geçiyorum.

BTK bunun için bir web  sitesi ve arama motoru geliştirmiş. Birazdan vereceğimiz linki tıklayarak gideceğiniz sayfaya hangi operatörde olduğunu merak ettiğiniz numarayı giriyorsunuz, hemen ardından güvenlik kodunu giriyorsunuz. Sistem size direk o numaranın hangi hattı kullanıyor olduğunu söylüyor.

Numara hangi operatöre taşınmış sorgulamak için burayı tıklayın

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz