Nokia X2 inceleme

-sponsor-

Son yıllarda telefon sektörüne büyük yatırımlar yapan Nokia çıkarttığı telefonlar ile herkesin beğenisini kazanmayı başarıyor. Özellikle son dönemlerde çıkartılan telefonlar göz önüne alındığı zaman Nokia güçlü rakipleri karşısında oldukça iddialı bir konuma yükselmeye başladı. Bu telefonlardan bir tanesi olan Nokia X2 yine birçok kişinin beğenisini kazanmış benzersiz Nokia telefonlarından bir tanesi.

nokia-x2

X adında yeni bir seri çıkartan Nokia serinin ikinci telefonu olan Nokia X2’ye ilk telefona göre farklı özellikler ekliyor. Özellikle artırılabilir harici bellek bunlardan en önemlisi. Bu sayede cihaz ile fotoğraf ya da video çektiğiniz zaman hafıza sorunu yaşamıyorsunuz. Telefonun dahili belleği her ne kadar 48 MB olsa da 16 GB harici bellek tüm işlemlerinizi yapmada size büyük bir kolaylık sağlıyor. Ayrıca cihazda Micro SD ve Micro SDHC olarak iki farklı hafıza kart desteği bulunuyor.

Nokia X2 pil ömrü ile de çok tercih edilecek gibi duruyor. Diğer cihazlara göre 624 saat bekleme süresine sahip olan cihaz konuşmada ise 13.5 saatlik bir pil ömrüne sahip. Gücünü Li-lon 860 mAh’lık bataryadan alan cihaz konuşma ve bekleme konusunda size istediğinizi verecek gibi duruyor.

Her Nokia modelinde olduğu gibi Nokia X2 modelinde de cihazınızı bilgisayara bağlayabiliyorsunuz. İnternet üzerinden kolay bir şekilde indireceğiniz Nokia PC Suit programı sayesinde bilgisayarınızdaki verileri cihazınıza cihazınızdaki verileri de bilgisayara atabiliyorsunuz. Bunun için isterseniz cihazla beraber gelen Micro USB kablosunu kullanabilir isterseniz de harici kartınızı çıkartarak bilgisayarınıza takabilirsiniz.

Nokia X2 kamerası ile de size net bir görüntü sunacak. 5MP’lik bir kameraya sahip olan cihaz ayrıca farklı fotoğraf modlarına sahip. Bu sayede standart çekimler dışında kendi istediğiniz çekimleri de yapma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Cihazda bu özelliklerin yanı sıra Java desteği bulunuyor. Yani Java ile çalışan uygulamalar için ekstra bir program indirmenize gerek yok. Sizde farklı bir Nokia modeli denemek istiyorsanız Nokia X2 sizin için ideal seçimlerden bir tanesi olacaktır. Zaten firmada bu telefonda yaptığı değişiklikler ile tüketicilere daha fazla hitap etmeyi başarmış. Telefonun piyasaya çıkış fiyatı ise 299.00 TL.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz