Nokia Lumia 625

-sponsor-

Nokia’nın Lumia serisinin en başarılı telefonlarından biri olan Nokia Lumia 625 özellikleri ve fiyatı ile oldukça rağbet görüyor. Windows Phone 8 işletim sistemi kullanan telefonlar arasında yer alan, akıllı telefon özelliklerine sahip olup uygun fiyatı ile dudak uçuklatmayan Nokia Lumia 625 herkesin cebine girmeye aday.

Nokia Lumia 625 özellikleri

Nokia Lumia 625 4,7 inç boyutunda ekran özelliğine sahip ve 800×480 piksel (WVGA) çözünürlüğü ile en net görüntüsü olan, renkleri en canlı telefonlar arasında yerini alıyor. Yüksek parlaklık modu ile resimleri ve videoları gerçekmiş gibi izleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda IPS teknolojisi ile ekrana sağdan ya da soldan baksanız da net görüntüyü yakalayabilirsiniz. Corning Gorilla Cam 2 teknolojisi ile Nokia Lumia 625 kırılmayan, çizilmeyen bir cama sahip.

Nokia Lumia 625 bildiğiniz üzere Windows Phone 8 işletim sistemine sahip. Sahip olduğu 1,2 GHz çift çekirdekli Snapdragon S4 işlemci ve 512 MB ile en güçlü oyunları bile kasmadan oynamanız, yüksek çözünürlükte videolar izlemeniz mümkün.

Nokia Lumia görüntü özlellikleri, kamera özelliği, yüksek ses özelliği ve işlemci hızı özelliği yanı sıra tasarımı ile de kendinden oldukça söz ettiriyor. Lumia 625 yarı saydam kapağı ile fark yaratırken aynı zamanda beş farklı renkte arka kapak seçeneği ile geliyor. Hem de bu kapaklar size ücretsiz olarak veriliyor.

Nokia-Lumia-625-kapak-renkleri

 

 

 

 

 

 

 

 

Nokia Lumia 625’in kamera çözünürlüğü ve dahili hafızası ne kadar?

Lumia 625’in kamerası 5 MP. Aslında Nokia Lumia 625’in kamerasından bu kadar kısa bahsetmek haksızlık olur. Çükü Nokia Lumia’nın kamera özellikleri saymakla bitmiyor. Fotoğrafı çektikten sonra fotoğrafı dilediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Arka kısmı bulanıklaştırabilir, renkleri ile oynayabilir ve bir profesyonel fotoğrafçı gibi tablo gibi sahneler ortaya çıkarabilirsiniz.

Nokia Lumia 625’in dahili hafızası 8 GB. Aynı zamanda Skydriver özelliğine sahip olan Nokia Lumia 625 7 GB bulut alanına sahip. Yani resimlerinizi, müziklerinizi ve diğer bilgilerinizi dilediğiniz zaman bulut ortamına yedekleyebilirsiniz. Bunlar da yetmezse Lumia 625 32 GB kadar hafıza kartını destekliyor.

Nokia Lumia fiyatı

Nokia Lumia 625 kaç para diye merak edenler internette küçük bir araştırma yaparsa fiyatlar arasında oldukça fark olduğunu görecekler. Ama ortalama fiyatı 670 TL civarında. Aynı zamanda Nokia Lumia 625’i Turkcell, Avea ve Vodafone kampanyaları ile de satın alabilirsiniz.

ayrıca bkz.

Nokia Lumia mp3 zil sesi yapma

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz