Nokia artık Microsoft’un!

-sponsor-

Nokia ile Microsoft arasında ki bu anlaşma aylar önce kulağımıza gelmiş ancak bir söylentiden ileri geçememişti. Ancak iki devin de resmi sayfalarından duyurduğu habere göre resmi satış 25 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşti. Yani artık Nokia’nın Microsoft tarafından satın alındığı kesinleşti.

microsoft-nokia-anlasmasi

Microsoft Nokia’yı neden satın aldı?

Mobil kullanıcıların çığ gibi büyümesi, reklam ve satış rakamlarının %50 seviyelerinde sadece mobil cihazlar ve mobil kullanıcılar tarafından sağlanması Dünya’nın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft’un da gözünden kaçmadı. İlk adımı Windows Phone işletim sistemi ile atan Microsoft daha sonra daha büyük bir adım atarak Nokia’yı satın aldı.

Görsel iletişim pazarına her ne kadar Apple ve Google dan sonra girmiş olsa da Microfost’un bu pazarda hızla yol alacağını tahmin edebiliyoruz. Nitekim Nokia köklü bir telefon markası ve bu denli büyük iki şirketin birleşmiş olması mobil teknoloji meraklılarını çok heyecanlandırıyor.

Bundan sonra üretilecek cihazların adı ne olacak?

Nokia’nın Microsoft tarafından satın alınmasından sonra üretilecek cihazların adının ne olacağı herkes için merak konusu. Microsoft’un resmi blogunda yayınlanan satın alma ile ilgili yazıda konuya hiç yer verilmemiş ve her iki şirketin de konu ile ilgili herhangi bir açıklaması yok. Heyecanla bekliyoruz…

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz