iPhone iTunes şifremi unuttum

-sponsor-

Kaliteli bir şifre koymak her zaman en güvenlisidir derler. Ancak bazen o kadar zor şifreler koruz ki bu şifreleri biz dahi unutabiliriz. Eğer sizde iPhone ya da iTunes şifrenizi unuttuysanız bunu geri almak için yapabilecekleriniz var. Ancak her yönteme inanmamalısınız. Çünkü bu yöntemlerden birçoğu sizi istediğiniz sonuca ulaştırmayacaktır. Eğer sizde iPhone şifremi unuttum diyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek şifrenizi geri alabilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzu iTunes’a senkronize etmeniz gerekiyor. Bunun için şifre girmenize gerek yok. Cihazınız bilgisayara takılıyken cihazınızı DFU moduna alın. Bunun içinse ilk olarak cihazınıza kapatmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise güç düğmesine ve ekrana dönme düğmesine 10 saniye süreyle basılı tutmanız yeterli olacaktır. 10 saniye sonra Apple simgesi karşınıza gelecektir. Apple simgesi karşınıza geldiği zamanda güç düğmesine basılı tutmayı bırakın ancak ekrana dönme düğmesine basılı tutmaya devam edin. Karşınıza “Connect toiTunes” yazısı gelecektir. Programa bağlandıktan sonrada iTunes size Recoverymodunda olan bir telefon gösterecektir. Yapmanız gereken uygulamanın yeniden yüklemesine onay vermek olacaktır. Kurulumu tamamladıktan sonrada iTunes’i tekrar sekronize ederek hem şifrenizi kaldırabilir hem de verilerinizi kurtarabilirsiniz. iPhone şifremi unuttum diyorsanız bunları yaparak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Kimi zaman şifrenizi geri almak yerine farklı bir hesap açmak isteyebilirsiniz. Bunun içinde ilk olarak cihazınızın “Ayarlar” kısmına giriş yapmalısınız. Daha sonrasında ekranın en alt kısımlarında bulunan “iTunes ve App Store” kısmına giriş yapmalısınız. Buraya giriş yapınca karşınıza yeni bir ekran açılacaktır. Buradan eğer eski hesabınıza giriş yapılı görünüyorsa ilk olarak eski hesabınızı seçerek “Çıkış Yap” demeniz gerekiyor. Daha sonrasında ise “Yeni Apple Kimliği Yarat” demelisiniz. Bunları uyguladığınız zaman iTunes hesap açma işlemini tamamlamış olacaksınız. Artık yeni hesabınız ile AppStore’a giriş yapabilirsiniz.

iTunes hesap açma aynı zamanda bilgisayarınıza kuracağınız iTunes programı üzerinden de olmaktadır. Programdan da hesabınızı açmak istiyorsanız yine aynı işlemleri tekrarlamanız gerekiyor. Bu sayede kendinize yeni bir hesap açabilir ve artık AppStore’a açmış olduğunuz bu hesap ile giriş yapabilirsiniz.

1 YORUM

  1. o kadar mağdur durumdayımki şuan ne yapacağımı bilmiyorum ne denediysem olmadı buda olmadı hiç bir işe yaramadı ben ikinci el aldım telefon sıfırlandı dedi ekranı göterdi bende aldım şimdi bu çıktı aldığım yere gidiyorum eski sahibine ulaşılamıyor ve adam telefonu geri almıyor telefonsuz kaldım :(

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz