iPhone gelen mesajın ekranda görünmesi kapama

-sponsor-

Kimi zaman telefonunuza gelen bir mesajın içeriğinin görüntülenmesi sizi rahatsız edebilir. Bu sorun birçok telefonda olmazken iPhone’larda ise gelen tüm mesajlar ekranda ön izleme olarak gösterilmektedir. Eğer telefonunuzda bu gösterimi kapatmadıysanız telefonunuzun orijinal ayarlarında gelen tüm mesajlar otomatik olarak ana ekranda ön izleme olarak gösterilecektir. Ancak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.iPhone mesaj ön izleme kapatma sayesinde sizde bu sorundan kurtulmuş olacaksınız.

iPhone, kullanıcılarına sağladığı özellikler ile ekstra hiçbir programa ihtiyaç duymadan iPhone mesaj ön izleme seçeneğinizi kapatmanıza olanak sağlıyor. Bu sayede mesajların ön izlemesini kapatabiliyorsunuz. Bu sorunu ortadan kaldırmak istiyorsanız ilk olarak telefonunuzun “Ayarlar” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise orta kısımlarda yer alan “Bildirimler” kısmına giriş yapıyorsunuz. Daha sonrasında ise “Mesajlar” kısmına girmelisiniz. Buraya girdikten sonra ekranı biraz altlara doğru kaydırdığınızda “Önizlemeyi Göster” seçeneğini göreceksiniz. Eğer daha önceden bu ayarlar ile hiç oynamadıysanız burası açık olarak gösterilecektir. Bunu kapattığınız zaman mesaj ön izleme sorununu da ortadan kaldırmış olacaksınız.

“Ayarlar” kısmına giriş yaparak tüm bunları yaptıktan sonra başka hiçbir şey yapmadan ayarlardan çıkabilirsiniz. Çıktıktan sonra artık size mesaj geldiği zaman mesajların ön izlemesi ekranda görülmeyecektir. Sadece mesajın kimden geldiği ve altında da “MESAJ” ibaresi yazacaktır. Bu sayede sizde iPhone mesaj ön izlememodunun verdiği rahatsızlıklardan kurtulmuş olacaksınız.

Mesaj ön izleme modunu kapatmanın farklı yolları da bulunuyor. Hatta gelen mesajların ana ekranda değil de bildirimlerde görünmesini bile sağlayabilirsiniz. Bunun için yine “Ayarlar” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise “Bildirimler” kısmına giriş yapmalısınız. Buraya girdikten sonra karşınıza çeşitli uygulamalar gelecektir. Bu uygulamalar arasından mesajları bularak seçmelisiniz. Seçtiğiniz zaman karşınıza yine çeşitli bildirim göstergeleri gelecektir. Bunlar mesajların nerede gösterileceğini belirtmektedir. Gelen mesajların ekranın ortasında değil de üst kısmında görünmesini istiyorsanız yine buradan görsel ile gösterilen seçeneği seçmeniz yeterli olacaktır. Bundan sonra artık birisi size mesaj attığı zaman hem mesajın içeriği ekranda gösterilmeyecek hem de mesajlar istediğiniz kısımda gösterilmiş olunacaktır. Bu da iPhone mesaj ön izleme sorununu ortadan kaldıracaktır.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz