Ana SayfaNasıl yapılır?iPhone 5 ekran döndürme ayarı

iPhone 5 ekran döndürme ayarı

- Advertisment -

iPhone ile hayatımıza giren, ekranın telefonu yatırdığımız tarafa yatması özelliği hayatımızı kolaylaştırdığı kadar bazen bizi kızdırabiliyor. Normalde kullanım kolaylığı sağlıyor ancak istemediğimiz durumlarda yatması durumunda bu özelliği kapatmamız gerekiyor.

Daha önceki yazılarmızda iPhone ekran döndürme özelliğini nasıl kapatacağımızı anlatmıştık. Ancak iOS 7 güncellemesi ile bazı iPhone ayarlarının yerleri değişti. Onun için iOS 7 ekran döndürme özelliğini kapatma ayarlarını bu yazıda ayrıca anlatacağız.

iPhone iOS 7 – iPhone 5 ekranın yan dönmesi özelliğini kapatma ayarı

iOS 7 ile iPhone’umuzun sadece ayarlarının yerleri değil, görselleri de değişti. Önceden ayarlara sadece ayarlar menüsünden ulaşılabilirken iOS 6 ile üstten aşağı sürüklenen bir menü ve Home tuşunun çift tıklanması ile açılan açık uyarılar, müzik ve ekran döndürme özelliğini kapatan bir ikon hayatımıza girmişti. iOS 7 ile artık parmağımızı home tuşunun üzerinden yukarı doğru sürüklediğimiz de bir menü daha çıkıyor. Bu menüde en sık kullandığımız ve pratik olarak ulaşmak isteyeceğimiz ayarlar yer alıyor. iOS 7 de ekran döndürme özelliği da tam olarak buradan kapatılıyor.

Açılan menüden ekran yan döndürme özelliği kapatabilir, dilediğiniz zaman da açabilirsiniz. Bunun için en sağda ki kilit işaretini bir kere tıklamanız yeterli.

Bu menü de başka ne yapabilir?

iOS 7’nin alttan çıkan menüsü ile hızlı  erişmek istediğimiz ayarlar elimizin altında. Bir nevi kısayol menüsü. Buradan müzik dinleyebilir, telefonumuzu uçak moduna alabilir, Bluetooth’u açıp kapayabilir, telefonumuzu gece moduna alabilir, fener, hesap makinesi gibi sık kullandığımız özelliklere hızlı bir şekilde erişebiliriz.

- Advertisment -
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -