İnstagram’a giriş

-sponsor-

Instagram’a Nerelerden Girilebilir?

Teknoloji hayatımızın içine irdiğinden beri sosyal ağlar gittikçe artmaya başladı. Her gün farklı farklı birçok site açılıyor. En çok da sosyal ağlar, özellikle gençlerin dikkatini çekiyor. Bunlardan biri ise, Instagram olarak karşımıza çıkıyor. 2010 yılında kurulduktan sonra pek çok insanın dikkatini çeken ve kısa bir süre içinde çok fazla yaygınlaşan, herkesin kullandığı bir sosyal ağ haline gelen bir site olmuştur. Sitenin asıl amacı fotoğraf paylaşımı için açılmış olup, Türkiye’de çok yaygın olduğu gibi yurtdışında da kısa bir zaman içerisinde popülerleşerek hızla, en çok girilen sitelerden birisi olmuştur. Kullanıcılar kendi hesaplarına koydukları fotoğrafları kendi takipçileri ile paylaşmaktadırlar. Çoğu ünlü insanın da Instagram hesabı bulunmaktadır. Katıldıkları her program, yarışma ya da takipçileriyle paylaşarak ölümsüzleştirebileceklerini düşündükleri her anı paylaşmaktadırlar. Instagram kullanıcıları kendi profillerinde filtreleme yaparak kendi hesaplarını herkese açık yapabildikleri gibi, sadece onların izinleriyle takip ettikleri kişilerle de paylaşma gibi bir tercih seçenekleri vardır.

Instagram hesabına giriş nerelerden mümkündür sorusuna cevap olarak şunu söyleyebiliriz: akıllı telefonlara Instagram programını indirerek, internet bağlantısının var olduğu her şekilde telefondan girilebilir. Bunun dışında bir diğer seçenek ise, her siteye girilebildiği gibi Instagrama da bilgisayarlardan erişmek mümkündür. Akıllı telefona sahip olamayan kişiler için bilgisayardan erişim mümkündür internet bağlantısı sayesinde. Bilgisayardan kullanmak tabi ki daha tercih edilir bir yöntemdir. Telefonların çok da büyük olmayan ekranlarından fotoğraflara bakılmasından ziyade, bilgisayar ekranından bakılması tercih edilebilir bir seçenektir. Bunların yanı sıra, Ipad’lerden erişimde mümkündür Instagram için. Telefonlara indirilen programı Ipad’lere indirebileceğiniz gibi, arama motorlarından yazarak da erişimi sağlayabilirsiniz.

intagram üye olma, giriş yapma sayfası

Instagram için sevilen bir diğer özellik ise, fotoğraflar paylaşılmadan önce, dijital filtre kullanma özelliğidir. Fotoğrafların ışıkları istenilen şekilde ayarlanabildiği gibi, fotoğraf makinalarında olan özelliklerden biri olan fotoğrafın biçimini değiştirme yani kırpma, kesme gibi özelliklerin bulunmasıdır. Bu açıdan, Instagram programlarında pek çok dijital filtreleme özellikleri vardır. Instagram hesabı açmak ise oldukça kolaydır. Siz de sevdiklerinizle, bir anınızı ölümsüzleştirmek için Instagram hesabına fotoğraf yüklemesi yapabilirsiniz.

1 YORUM

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz