İnstagram resim silme

-sponsor-

Günümüzün en popüler en parlayan fotoğraf bloglarından biri olan İnstagram son zamanın en çok kullanılan programıdır. Facebook’un satın almasıyla birlikte geliştirilen instagram milyonlarca üyesi ile sosyal ağda namını salmış bulunmaktadır. Günlük yaşamdan tutunda en özel anlarımıza kadar olan her fotoğrafı instagram aracılığıyla paylaşmaya başladık. Fakat durum böyle olunca bazı özel paylaştığımız fotoğraflar veya rahatsız olabileceğimizi düşündüğümüz resimlerin farkına vardığımız zaman o resimleri silmek istiyoruz ama hemen sil tuşu olmadığı için sıkıntı yaşayabiliyoruz. İnstagram resim silme çoğu insanların sıkıntı çektiği konuların başında gelmektedir. Sizde basit birkaç işlem ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için yapmamız gereken öncelik olarak profilinize giriş yapmanız olacaktır. Profilinize giriş yaptıktan sonra silmek istediğiniz fotoğrafa giriyorsunuz. Fotoğrafa tıkladıktan sonra sağ alt tarafa butonlar gelecektir. Bu butonlar arasından üç nokta (…) olana tıklıyoruz. Üç nokta butonuna tıkladığımız zaman karşımıza aynı ekran üzerine tekrar bir ekran gelerek bize birçok butonları sergileyecektir. Bu butonlar arasından “Delete” yazan butona tıkladığımız zaman karşınıza bir uyarı gelecektir. “Resmi silmeyi onaylıyor musunuz?” diye. Sizde “evet” tuşuna basarak o resmi anında silebileceksiniz. Bu sayede İnstagram resim silme sorusu hakkında bilgi sahibi oluyor ve bundan sonraki resimlerinizi silmek istediğinizde hiç zorluk çekmeden aynı işlemi uygulayarak istediğiniz resimleri instagramınızdan kaldırabiliyorsunuz.

Birçok kişi İnstagram resim silme ile resimleri sildiği zaman resimlerin sadece İnstagram üzerinden silindiğini düşünür. Ancak resimleri İnstagram üzerinden sildiğiniz zaman resimleriniz sadece uygulamadan değil aynı zamanda da diğer sosyal paylaşım sitelerinden de silinecektir. Bu sayede teker teker fotoğrafları aramak zorunda kalmayacaksınız.

Sizde İnstagramda yer alan ve sizi rahatsız eden resimleri İnstagram resim silme ile artık kolay bir şekilde silebilirsiniz. Bunun için resimleri hangi İnstagram hesabından yüklediyseniz o hesaba giriş yapmanız gerekiyor. Bu sayede tüm eklediğiniz resimleri teker teker seçebilir ve bunları kalıcı olarak silebilirsiniz. Resimleriniz aynı anda sosyal paylaşım sitelerinden de silindiği için teker teker sosyal paylaşım sitelerine bakmanıza gerek kalmayacaktır.

1 YORUM

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz