İnstagram nedir, nasıl kullanılır?

-sponsor-

Teknolojinin gelişmesiyle bilgisayarlar cep telefonları özellikle akıllı telefonlar bizim hayatımızın içerisinde önemli birer parça olmuşlardır. Çoğu insan gününün büyük bir kısmını internet başında geçirir. Özellikle sosyal ağlarda dolanmak ve arkadaşlarıyla sohbet etme imkanı bulmaktadır. Bu sayede, pek çok sosyal ağ sitesi kurulmuştur ve bunlardan birisi de Instagram’dır.instagram indir

Instagram programı 2010 yılında Facebook tarafından kullanıma sunulan oldukça yaygın ve popüler olan sosyal ağlardan sadece biridir. Çıktığı andan itibaren popülerlik kazanan ve oldukça fazla sayıda kişinin kullandığı bir programdır. Çok büyük bir kitleye hitap eden dünya çapında yaygınlaşmış olan bu sosyal paylaşım sitesini çoğu sayıda ünlü de kullanmaktadır. O anki yapılan şeylerin ölümsüzleştirilmesi için fotoğraf çekilerek siteye konur ve takipçilerle paylaşılır.

Peki Instagram nasıl kullanılır ya da nasıl hesap oluşturulur? Bu konuya değinmek gerekirse şu açıklamaları yapabiliriz. Instagram diğer sosyal ağlar gibi bir sitedir, paylaşımlarda bulunur. Üye olunması konusu ise, siteye girilerek mail adresini yazarsınız ve daha sonra kendinize bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz gerekecektir. Sonrasında kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. İstediğiniz herkese takip etmek için davet göndermeniz mümkündür. Profilinizi herkese açık yapmanız ya da yapmamanız sizin ayarlarınızla ilgili olarak değişebilir. Kendiniz bu tercihi istediğiniz yönde yapabilirsiniz. Birisi sizin pofilinizi ziyaret ettiğinde size davet gönderebilir ya d direk olarak takip et butonuna tıklayarak sizi takip etmeye başlarInstagram hesabınızda. Siz de bunu aynı şekilde, başkalarını takip etmek için yapabilirsiniz.  başka kişilerin de profili gizli olabilir onları takip etmek için takip et butonuna tıklayarak istek göndermeniz mümkündür.

Kendinize bir profil fotoğrafı koyabilirsiniz isterseniz bu profil fotoğrafı sizin resminiz olabilir ya da başka resimler de olabilir. bu da sizin tercihiniz olarak değişiklik gösterebilmektedir. Her zaman yanınızda bilgisayarınızı ya da Ipad’inizi taşıyamayacağınız için Instagram programı bütün akıllı telefonların desteklediği bir program olmuştur. Yani, akıllı telefonunuz varsa özellikle Android işletim sistemine sahip ya da IOS işletim sistemi bulunan telefonlar olmak üzere, bu programı indirmeniz mümkündür.

iPhone için instagram indir

Android için instagram indir

Windows Phone 9 için instagram indir

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz