blank

iPhone kullanıcıları için geliştirilen ancak daha sonraki yıllarda oldukça popüler olan ve birçok kişi tarafından kullanılan İnstagram sunduğu kaliteli fotoğraf kalitesi ile herkesi kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Öyle ki uygulama çıktığı günden bu yana 40 milyondan fazla indirilmiş ve herkesi kendisine hayran etmiştir. Zaten programın daha sonradan benzerlerinin çıkması da İnstagram uygulamasının ne kadar kaliteli bir yapım olduğunu gösteriyor.

İnstagram ile çektiğini bir fotoğrafı artık sosyal paylaşım siteleri üzerinden kolayca paylaşabiliyorsunuz. Hatta çektiğiniz fotoğraflara özel efektler ekleme şansınız bile bulunuyor. Bu da size farklı çekim yapma şansları tanıyor. Ancak kimi zaman çektiğiniz ve paylaşılmasını istemediğiniz özel fotoğraflarınızı kazayla sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilirsiniz. Özellikle Facebook gibi çok yaygın olan bir sosyal paylaşım sitesinde bu fotoğrafları paylaşacak olursanız fotoğraflarınız hızlı bir şekilde yaygınlaşabilir. Eğer sizde bu gibi sorunların önüne geçmek ve İnstagram Facebook arasındaki bağlantıyı kaldırmak istiyorsanız İnstagrama girerek bunu kolayca halledebilirsiniz.


Cihazınızdan uygulamaya giriş yaptıktan sonra ilk olarak profil kısmını açmalısınız. Profile ise ekranın en alt ve en sağ kısmında bulunan butona basarak ulaşabilirsiniz. Profilinize girdikten sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan ve dişliyi andıran “Ayarlar” butonuna basmalısınız. Buraya bastıktan sonra karşınıza yeni bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda ise orta kısımlarda “Paylaşım Ayarları” kısmı bulunmaktadır. Daha sonrasında ise buraya giriş yapmalısınız. Buraya girdikten sonra karşınıza birçok farklı sosyal paylaşım sitesi çıkacaktır. Buradan “Facebook” kısmını seçtikten sonra yeni bir ekrana gireceksiniz. Bu ekranda ise İnstagram ile bağlı olan Facebook adresi gösterilecektir. Sizin yapmanız gereken ise “Bağlantıyı Kaldır” demek olacaktır. Bu seçeneğe bastıktan sonra size “Emin misiniz?” diye bir soru sorulacaktır. Buna “Evet, eminim” dediğiniz zaman artık sizde Facebook ve İnstagram arasındaki bağlantıyı kesmiş olacaksınız.

İnstagram uygulamasında aynı şekilde bu kısma girerek sadece Facebook bağlantısını değil diğer tüm bağlantıları kesebiliyorsunuz. Sizde hangi sosyal ağ ile olan bağlantıyı kesmek istiyorsanız onu seçmeli ve karşınıza gelen pencerede “Bağlantıyı Kes” demelisiniz. Bu sayede bağlantıyı kesmiş olacaksınız

İnstagram da çektiğiniz fotoğraflar Facebook da görünmesin istiyorsanız bu makale size yardımcı olacaktır.

Yanıt bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here