General Mobile kapanma sorunu

-sponsor-

General Mobile yeni telefonu Discovery’i çıkardığından beri beraberinde ortaya sorunlar da çıkmakta. Bu sorunlardan bir tanesi de Discovery’nin durduk yere kapanması.  Telefonun kapanmasının çeşitli sebepleri olabilir. Bunları sıralayacak olursak:

Telefonun aşırı ısınması,

İç parça zedelenmesi,

Güncellenmemiş sürüm,

Aşırı yüklenme.
General-Mobile-Discovery-Elite-mobilkaynak

Bu gibi sorunlardan telefon durduk yere kapanıyor olabilir. eğer ki parça sorunu varsa servise ya da bir telefoncuya gitmesinden başka çözüm yok. Ama sorunun diğer üçünden biri olduğunu düşünüyorsanız telefonunuzu formatlamak işe yarayacaktır.

General Mobile Discovery Nasıl Formatlanır?

Telefonunuzu resetlemek ve ilk günkü haline çevirmek için;

Ses yükseltme tuşu ve Power tuşuna aynı anda 7-8 saniye kadar aynı anda basılı tutun.

Çıkan ekranda wipe data/(reset factory) seçin.

Önce Power sonra yine ses yükseltme (+) tuşuna basın.

Telefon formatlama işlemini tamamlayın.

 

1 YORUM

  1. Bu sorun bende son 1 aydır var.Telefonu ilk çıktığı hafta almıştım.Aldıktan 4 ay sonra sarj soketi kırıldı içinde garantiye yolladım istanbul a 2 ay sonra geldi yapılmış olarak.Geldikten 2 ay sonra tekrar kırıldı aynı parça bu sefer garanti den gelmesini beklemek yerine Ankara sincan da bir tamirciye verdim 1 hafta içinde yapılmış olarak aldım.Aldıktan 1 ay sonra kendiliğinden durduk yere kapanma sorunu başladı.Kullanırken %80 sarj olduğu halde kapanıyo acıyorum sarj %5 kalmış oluyo ve açıldıktan 15 saniye sonra tekrar kapanıyo.Tekraraçmadan çnce bataryayı söküp takıyorum acıorum bu sefer ise %50 civarı sarj ile acılıyo.Telefona wipe data dan format attım dün düzelmedi ben sorunun bataryada olduğunu düşünüyorum.Bataryayı değiştirmek işe yararmı acaba ?

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz