Ana Sayfa Etiketler Sony Xperia Z5 Premium

Sony Xperia Z5 Premium ile ilgili içerikler.


Sony Xperia Z5 Premium İnceleme

Sony’nin en üstün özelliklere sahip olan akıllı telefonu Sony Xperia Z5 Premium ile karşınızdayız. Xperia Z5 modelleri içerisinde en pahalı ve en donanımlı cihaz olan Sony Xperia Z5 Premium 2799 TL fiyat etiketine sahip durumda.

Sony Xperia Z5 Premium İnceleme 1

Akıllı telefon piyasası içerisindeki ilk 4K özelliğine sahip cihaz olan Sony Xperia Z5 Premium, Sony’nin en donanımlı cihazı. Henüz Android 6.0 Marshmallow güncellemesine sahip olmayan Sony Xperia Z5 Premium’un bu nedenle bazı özellikleri kullanılamıyor. Cihazın 4K özelliğinin etkinleştirilebilmesi için öncelikle Android 6.0 Marshmallow güncellemesine sahip olması gerekiyor. Güncelleme ile birlikte cihazın 4K özelliği sayesinde 806 ppi ekran seviyesine ulaşacağını söyleyebiliriz.

Sony Xperia Z5 Premium İnceleme 2

 

 

Sony Xperia Z5 Premium için Snapdragon 810 işlemci kullanılmış durumda. Diğer Sony Xperia Z5 modelleri için de kullanılan bu işlemci üst seviye bir performans sunuyor. Aynı zamanda 3430 mAh bir batarya kullanılan Sony Xperia Z5 Premium, bu özelliği ile kullanıcıların büyük ilgisini çekmiş durumda. Sony Xperia Z5 Premium için entegre edilen batarya, bu modelin diğer Z5 modellerine göre daha fazla ön plana çıkabilmesi için yeterli olabilir. Sony Xperia Z5 Premium  özellikleri şu şekilde:

  • 5.5 inç 4K IPS LCD ekran
  •  7.8 mm kalınlık / 180 gram ağırlık
  •  Snapdragon 810 İşlemci
  • 3 GB RAM / 32 GB depolama birimi (micro SD kart desteği )
  • Adreno 430 Grafik İşlemci
  • Android 5.1.1 Lollipop İşletim Sistemi (  Android 6.0 Marshmallow çok yakında )
  • 23 MP ana kamera / 5.1 MP ön kamera
  • 3430 mAh batarya

 

Sony Xperia Z5, Z5 Premium ve Z5 Compact’ın Fiyatları Netleşti!

Sony tarafından IFA 2015 tüketici elektroniği etkinliğinde tanıtılan Xperia Z5 serisi ile ilgili yeni haberler gündeme geldi. Cihazların İngiltere’deki satış fiyatlarının açıklandığı öğrenildi.

Sony Xperia Z5 Premium İnceleme 3

Sony’nin yeni amiral gemisi olan Xperia Z5, özellikleri ile mobil teknoloji içerisinde üretilen en iyi cihazlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Sony’nin Samsung ve Apple ile olan rekabeti açısından oldukça iyi bir hamle olduğu söylenebilir. Xperia Z5‘in İngiltere için belirlenen fiyatı 549 sterlin (2490 TL) seviyesinde.

  Xperia Z5 Compact hakkında birçok soru işaretinin var olduğu söylenebilir. Xperia Z5’in gölgesinde kalan Xperia Z5 Compact orta segment olarak lanse edilen seviyede yer alıyor. Sony’nin daha ekonomik bir cihaz olarak kullanıcılarına sunduğu Z5 Compact İngiltere’de Xperia Z5 Compact 429 sterlin (1945 TL) olarak belirlenmiş durumda. Cihaz hakkında ayrıntılı bilgiye Sony Xperia Z5 Compact Genel Özellikleri başlığından ulaşabilirsiniz.

Serinin en dikkat çeken cihazı belki de Xperia Z5 Premium olarak gösterilebilir. Xperia Z5’e göre ekstra özellikleri bulunan bu tasarım Sony ailesinin en donanımlı akıllı telefonu durumunda. Xperia Z5 Premium 629 sterlin (2855 TL) üzerinden satışa çıkarılmış durumda.


- sponsor -