Ana Sayfa Etiketler Sony xperia z3 compact özellikleri

sony xperia z3 compact özellikleri ile ilgili içerikler.


Sony Xperia Z3 tahmini özellikleri

0

Sony Xperia Z3 modelinin ardından Xperia Z3 Compact’ın da sızıntı bilgileri paylaşıldı. Twitter’da Doom Lord isimli bir kullanıcı telefon kısmının içerisinde yer alan ”Hakkında” bölümünün resmini kodu ve olanlar oldu. Eğer bu iddia gerçeklik taşıyorsa diğer telefonlarla kıyasladığımızda özellikle Samsung Galaxy Mini S5 ve HTC’nin çekeceği var.

Kullanıcının sosyal medyada yaptığı paylaşıma göre, tasarım ve dış görünümünü bilmediğimiz modelin teknik ve donanımsal özelliklerine kısaca göz gezdireceğiz. Modelin Ekran genişliği 4.5 inç olacak. Sony Xperia Z3 modelinin mini ekonomik telefonun Ram’i ise 2 Gb olacak. Yine yaptığı paylaşımda 2.5 Ghz hızında çalışacağını belirttiği Z3 compact (kompakt) modelinin işlemci modeli Snapdragon 801. Arka kamerasının 20.7 megapiksel ve ön kamerasının 2.1 mp olduğu iddia ediliyor.

   Her seferinde kendisinden beklenenin çok daha fazlasını gerçekleştiren Sony firması rakip telefon üreticilerinin bir adım önüne geçebilir. Eğer bu iddia doğruysa yukarıda da söylediğimiz gibi Samsung, iPhone, HTC ve LG’nin Sony’den çekeceği var.  Android işletim sistemi barındıracak Sony Xperia Z3 compact modelinin fiyatı ve ne zaman çıkacağı tam olarak bilinmiyor.

Sony Xperia Z3 Compact özellikleri ve fiyatı

0

Sony Xperia Z3 Compact özellikleri

Sony, tanıtımını yaptığı Sony Xperia Z3’ün ardınan Z3 ailesine bir yeni akıllı telefon daha dahil etti: Sony Xperia Z3 Compact. Adından da anlaşılacağı üzere Z3’ün kompakt yani sıkıştıırlmış versiyonu olan bu cihaz 4.6 inç büyüklüğünde. Ekran çözünürlüğü 1280 x 720 olan cihazın ekran genişliği ise 5.2 inç.

Sony’nin su geçirmez cihazlarından biri olan Xperia Z3 Kompact 20.7 megapiksel kamerası ile dikkat çekiyor. Sony G lensi, f/2.0 diyafram özelliği bulunan Xperia ile en güzel fotoğrafları çekebilmeniz mümkün. Bunun yanında kameranın 4K video kaydı, sesli fotoğraf, zaman atlamalı video (Vine videosu gibi.) ağır çekim ve panaroma gibi özellikleri bulunuyor.

sony-xperia-z3-kompact-ozellikleri-fiyat

Cihazın kamera özellikleri yalnızca bunlarla sınırlı değil, fotoğrafta kırpma, kesme biçme işlemleri yapabiliyor ve kişilerin yüzlerini resimlere ve videolara ekleme gibi bir teknolojiye sahip oluyoruz. DSLR kamerası ile ise kendimize odaklanarak, arka planı bulanık gösterebiliyoruz.

Sony Xperia kamerada gösterdiği üstünlüğün dışında Stamina Mod ile korunan pili uzun süre giden 2600 mAh bataryaya sahip. Normal kullanımla Xperia Z3 Compact’ı 2 gün kullanabiliyoruz. 2 GB bellek (Ram) ve dört çekirdekli 2.5 Ghz Snapdragon 901 işlemci barındıran Compact Android KitKat 4.4.4 işletim sistemine sahip. Ancak ilerleyen zamanlarda Android Lollipop 5.0’a yükseltebileceğiniz. 16 GB Dahili depolama alanı bulunan Z3 Compact’ı dilersek microSD kart desteği ile 128 GB’a kadar yükseltebiliriz. Bunların dışında Sony’nin yeni akıllı cihazının Android piyasasında bulunan en iyi ve kaliteli telefon modellerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Sony Xperia Z3 Compact Fiyatı ne kadar?

Türkiye’de satışa çıkarılan Compact’ın fiyatı 1799 Türk Lirası.


- sponsor -