Android telefon yedekleme

-sponsor-

Günümüzde Android telefonların hızlı bir şekilde kullanılması artık tüm bilgilerimizi bu telefonlara atmamıza neden oluyor. Durum böyle olunca da kimi zaman telefonumuzu değiştirmek istediğimizde bilgilerimizi yeni cihazımıza aktarmak bizim için sorun olabiliyor. Ancak Google akıllı telefonlar için geliştirdiği yeni yöntemler sayesinde sizi bu sorundan kurtarıyor. Artık sizde basit uygulamalar ile telefon rehberinizi ve fotoğraflarınızı yedekleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuz anda bunları geri yükleyebilirsiniz. Peki,resim ve Rehber yedekleme nasıl oluyor?

android telefon yedekleme

Sim kartlarına sadece 250 kişinin kaydedilebilmesi belki de en büyük sıkıntılardan bir tanesidir. Ancak özellikle telefonunuzu değiştirmek zorunda kaldığınız zaman rehberi tek tek kaydetmek size sıkıcı gelebilir. İşte bu sorunu ortadan kaldırmak için rehberinizi yedekleyebilirsiniz. Bunun içinde ilk olarak rehbere giriş yapmalısınız. Daha sonrasında ise menü tuşuna basarak seçeneklere göz atmalısınız. Açılan pencereden “İçe aktar/Dışa aktar” seçeneğini seçiyorsunuz. Buradan dilerseniz rehberinizi sim kartınıza gerekse de cihaz üzerindeki SD karta yedekleyebilirsiniz. Daha sonrasında ise Rehber yedekleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Rehberinizi cihazınıza geri yüklemek istediğinizde ise aynı şekilde rehbere girerek menü tuşuna basmalı ve “İçe aktar/Dışa aktar” seçeneğinden rehberinizi cihazınıza geri yüklemelisiniz.

Akıllı cihazlardaki bir diğer sorun ise Resim yedekleme sorunudur. Aslında bununda çözümü oldukça basitti. Eğer cihazınızda bir SD kart yuvası bulunuyorsa cihazınızda fotoğrafların bulunduğu kısmı açarak buradan fotoğrafların tümünü seçerek SD karta yükleyebilirsiniz. Ayrıca cihazınızda görev yöneticisi varsa aynı şekilde buradan dosya konumunu açabilir ve tüm dosyaları seçerek farklı bir konuma taşıyabilirsiniz. Ancak taşıdığınız yerin SD kart olmasın dikkat etmelisiniz.

Resim yedekleme yapıldıktan sonra ileride bu resimleri tekrar cihazınıza yüklemek isteyebilirsiniz. Bu durumda ise yine fotoğraflar kısmına girerek SD kartta bulunan fotoğrafları görüntülemeli ve tüm resimleri seçerek menü seçeneğinden kopyalamaya ya da taşımaya girerek fotoğraflarınızın taşınacağı konumu cihazınız olarak seçmelisiniz. Bu sayede SD kartta bulunan tüm resimler tekrar telefonunuza yüklenmiş olacaktır. Aynı işlemi cihazınızda bulunan dosya yöneticisine girerek de yapmanız mümkün. Resimlerin bulunduğu konuma girmeniz ve yeni konumuna taşımanız yeterli olacaktır.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz