Android hafıza problemi nasıl çözülür?

-sponsor-

Andorid işletim sistemi kullanan, özellikle T20, HTC, Samsun Ace, gibi modellerin en çok yaşadığı problemlerden biri hafıza problemi. Özellikle uygulama yüklemek istediğimizde karşımıza çıkan bu hata ön bellekte yeterli hafıza kalmadı şeklinde. Bunun anlamı, her ne kadar hafıza kartımızda yer olsa da telefonun kendi hafızası indirme işlemini yapacak hafızaya sahip değil. Yeterli hafızamız var ancak uygulamalar hafıza kartından önce telefona yüklendiği için bu bizi sık sık zor durumda bırakıyor.

Android hafıza hatasını nasıl çözeriz?

Eğer Android işletim sistemi kullanan telefonumuzda ön bellek hafıza hatası almak istemiyorsak öncelikle ön bellekte saklanan verileri temizlememiz gerekiyor. Bu hafızınızı arttırmaya yardımcı olacaktır. Bunlar, mesajlar, çağrılar, bazı uygulamaların ön belleğe aldığı kayıtlar. Bunun için telefonunuzun hafıza menüsünü ziyaret etmeni yeterli olacaktır. Ön belleği temizle seçeneği ile çalışan uygulamaların verilerini silebilirsiniz.

Ve en önemlisi indirdiğiniz uygulamaları hafıza kartına taşımanız gerekiyor. Tabi bu yeni teknoloji ile üretilen Samsung S3, LG nin üst modelleri gibi telefonlarda mevcut ama biraz önce belirttiğimiz Turkcell T20, Samsung Ace ve HTC nin bazı modelleri (özellikle Vodafone dan alınan) bu özelliği desteklemiyor. Bunun için telefonunuz eğer hala izin veriyorsa bir uygulama kurmanız gerekiyor.

Android uygulamaları hafıza kartına taşıma

Android Google Play’dan indireceğiniz AppMgr isimli uygulama ile bu işlem oldukça basit. AppMgr ile uygulamaları hafıza kartına taşıyabilir, hızlı bir şekilde ön belleği temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda başkasının görmesini istemediğiniz uygulamaları gizleyebilirsiniz. Yeni versiyonu ile artık Android telefonunuzdaki uygulamaları toplu olarak hafıza kartına taşıyabilirsiniz.

Hafıza problemi olan Ön belleği temizleme hatasını çözmek için AppMgr yi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

AppMgr indir

Android hafıza dolu hatası ile ilgili desteğe ihtiyacınız olursa lütfen yorum yazın, en kısa sürede sizlere destek olacağız.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz