Android Arama Kaydetme Çalışmıyor Sorunu | Çözüm

arama kaydetme sorunu, acr isim görünmüyor
-sponsor-

Google, Play Store’daki politikalarında aldığı yeni kararlar sonucunda arama kaydetme uygulamalarında kısıtlamaya gitti. Mart 2019’da faaliyete geçecek kararlar neticesinde gelen ve giden aramaları kaydetme özelliği artık aktif olmayacak. Her ne kadar bu mevcut kayıtları ve genel arama kayıtlarını kapsamayacak olsa da bundan sonraki kaydetmek istediğiniz görüşmeler ne yazık ki mümkün olmayacak.

Telefon görüşmelerini kaydetme uygulamalarının tümünü kapsayan bu yönetmelikle birlikte pek çok uygulamada arama kaydetme sorunları ortaya çıkacak. Google Play Store’da en çok kullanılan arama kaydetme uygulamalarının başında gelen ACR – Arama Kaydetme (Call Recorder) de hizmet veremeyecek uygulamalar arasında.

Uygulama geliştiricisi bu yönde çözüm üretmeye çalıştıklarını belirtiyor. Mart ayında ACR ücretsiz ve Pro sürümde pek çok gelişmiş özellik devre dışı kalacak. Örneğin dahili ve harici numaralar, rehbere göre arama kaydı yapma özellikleri, otomatik görüşme kaydetme, tüm görüşmeleri kayıt altına alma mevcut olmayacak. Google yönetimine bu yönetmeliğin etkinleşmemesi adına çok sayıda talep oluşturuldu, ancak firma bu kararından vazgeçecek gibi görünmüyor. (bkz: https://issuetracker.google.com/issues/117486314)

Arama kaydetme sorunu çözümü nedir?

Bu yönetmelik yalnızca Google Play Store’da olacağı için görüşmeyi kayıt altına alma araçları diğer uygulama mağazalarında hizmete girebilir. Huawei, Samsung ve diğer markaların kendine ait mağazalarından kullanıcılar uygulamaları indirmeye devam edebilir.

Bunun yanında ACR – Arama Kaydetme uygulaması yakın zamanda güncellenerek “ACR – Unchained” şeklinde isim değişikliğine gidecek. Uygulamanın Samsung ve Huawei mağazalarından indirilebileceği düşünülüyor. Uygulama izinlerinin kısıtlanmadığı bu mağazalardan indireceğiniz uygulamalar sayesinde tıpkı eskiden olduğu gibi arama kaydetme özelliğinden full olarak yararlanma hakkına sahip olabileceksiniz.

Bu kısıtlamalar Google Play Store’da meydana geldiğinden rootsuz cihazlarda kısıtlamaları kaldırmanız da arama kaydetme sorunu için çözüm olabilir. Kullanacağınız farklı uygulama mağazaları, arama kaydetme apk uygulama sürümleri problemi hiç yaşanmamış biçimde aşmanızı sağlayabilir.

 • Arama kaydetme aracının eski sürümünü indirin.
 • Google Play Store yerine farklı bir uygulama mağazası kullanın.
 • Telefonu rootlu yapın ve kısıtlamayı kaldırın.

Arama kaydetme Pro versiyonu alan kullanılacak ne yapacak?

Maalesef, bu geliştiricilerin dışında olan bir problem. Google’ın politikalarını değiştirmesi sonucunda işlevsiz hale gelen ücretli ve pro sürüm uygulamalara ödenen ücretlerin iadesinin söz konusu olması mümkün görünmüyor.

ACR isimleri göstermiyor sorunu

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Google’ın güncellediği ve kullanıcı gizliliğini esas alan politikaları gereği artık arama kaydetme uygulamaları kullandığınızda kaydedilen aramalarda isim görüntülenemeyecek. Aramasını kaydettiğiniz kullanıcı yeni ACR, arama kaydetme uygulamalarında “Bilinmeyen” olarak telefonda saklı tutulacak. Bu Google tarafından önemsenen ve gizlilik ihlalinin önüne geçmek için alınan bir önlem. Ancak yine de ACR call recorder (arama kaydetme) isim görünmeme sorunu için bir çözüm bulunuyor. Yaşadığınız problem uygulamanın güncellenmesinden kaynaklı bir durum. Eski sürümü kullanmak bu problemi aşmanıza yardımcı olacaktır. Aşağıdaki yazımızdan “ACR numaraları göstermiyor sorunu” çözümü için “ACR Call Recorder ve diğer arama kaydedici araçların” eski sürüm APK’lerini nasıl indireceğinizi inceleyebilirsiniz.

Google’ın arama kaydetme kısıtlaması hakkında aldığı kararlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Arama kaydetme sorunu için hangi çözümü uyguladınız? Görüşlerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Android Arama Kaydetme Çalışmıyor Sorunu | Çözüm 3

29 Yorumlar

   • arama kaydediciyi ben not defteri olaak kullanıyordum telefon numaraları adresleri yazmama gerek kalmıyordu özellikle araç kullanırken çok büyük kolayıltı. Söylediğini inkar edenler için çok önemli bir delil kaynağı idi

  • HOCAM BENDE S8 KULLANIYORUM AYNI SORUNU YAŞIYORUM )TELEFONA ESKİ VERSİYON ROOM YÜKLEYEREK BU SORUNU CÖZDÜM DIYORSUUZ ROOM AÇILIMIN YAPAR MISIN RICA ETSEM

 1. Iphone kullanmama sebebimdi. Bende not defteri gibi kullanıyordum. İşimin yorgun olması sebebiyle işlerimi yapacaklarımız buradan takip ediyordum

  • Merhaba Hasan Doğan,
   Görüşleriniz için teşekkür ederiz. ACR arama kaydetme sorununa yönelik çözüm önerilerimiz işe yaradı mı?

 2. Çok net söylüyorum . İphone yi terketme sebebimdi … şimdi hangi cihaz bu işlevi gerçekleştiriyor bilen varsa söyleyin note8 imide terk etmeye hazırım…

  • Eğer uygulamanın eski sürümünü indirirseniz arama kayıt etme uygulamasındaki isimlerin görünmüyor olması problemini giderebilirsiniz. ARC bununla ilgili bir bildirge yayınlamıştı, kendileri istemiyor olsa da Google bunu mecbur kıldı ancak isimlerin görünmüyor olması yukarıda belirttiğimiz işlem yapıldığında düzeltilebilir.

 3. ACR arama kaydedici isim veya numara görünümü için çözüm! Pro lisanslı kullanıcılar uygulamayı Galaxy Essetials’ten güncelleyin. Sorun düzelecektir. Düzelmeyenler acr lisansı kaldırıp aptoide üzerinden tekrar yükleyin.

 4. sesi hoparlor e vererek yada kulaklık kullanarak kaydetmeye devam ediyor. Ancak bir hack yöntemi bekliyoruz.

 5. Delil olmasın herkes istediğini yapsın zaten iyi olan vatandaşa faydalı olan herşey yasak peki suçlarda delil istemeyecek devlet nasıl ıspatlayacagız

 6. Bu sorun genellikle android 9\10+ sürümlerde meydana geliyor yani eğer çağrı kaydedicisi çok önemli ise eski sürümünü indirip telefona rom atınız ama bu işlem telefona zara verebilir ve aynı zamanda garantisi sona erebilir.

  • Yorumun için teşekkür ederiz Emrullah. Telefonlara rom atmayı biz de önermiyoruz, arama kaydetme uygulamaları artık telefonların uygulama marketlerinde yer alıyor.

 7. Samsung M31 kullanıyorum ACR yi indirdim. Kayıt ediyor. Ama kayd ettiğim görüşmeleri dinleyemiyorum oynat dediğimde ses gelmiyor

 8. firmamın müdürü iş ortamından kaynaklanıyo galiba, o kadar seri anlatıyorki, lojistik firma, adres evraklar talimatlar hepsini aklımda tutmak zor hiç kimseye adres veya tekrar frmayı aramıyordum,kaydı tekrar tekrar dinliyor seri bir şekilde işlermi harfiyle uyguluyordum.Kim bu yassağı çıkardıysa iyi nane b yemiş.

 9. Bu ülkede kanunen zorunlu olması gereken bi uygulama olması gerekir… Adi, şerefsiz ve namussuzların zoraki bile olsa kısmen dürüst davranmalarını sağlayabilecek bi uygula çünkü… Ama unutmayınız ki kanunlar sadece ve sadece namussuzları kollar… İkinci bi husus bu uygulama insanlara bi “hatırlatıcı not defteri” olarak azami yardım sağlıyordu… Sizin yapacağınız işin taaaaa a… av…. s….

 10. Merhaba Xiaomi 10 s veya başka modellerinde hiç bir görüşme kayıt edici uygulama çalışmıyor bu konuda bilgisi olup yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim teşekkürler

 11. Xiaomi firmasının engellediği bir durum görüşme kayıt programlarının hiç birinin çalıştırmasına izin vermiyor Xiaomi yetkilisinin verdiği bilgi

 12. aslında programlar çalısıyor ses tabanı kısmıslar bence sesi duyamıyoruz yazılıma inip bulunabilir işbilenler yapar bunu

 13. Benim telefonum Samsung Galaxy A 20 android 11 sürümüacr pro lisanslı yükledim çalışmıyor, bilen varmı bu durumum tlf la mı alakalı

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz