arama kaydetme sorunu, acr isim görünmüyor

Google, Play Store’daki politikalarında aldığı yeni kararlar sonucunda arama kaydetme uygulamalarında kısıtlamaya gitti. Mart 2019’da faaliyete geçecek kararlar neticesinde gelen ve giden aramaları kaydetme özelliği artık aktif olmayacak. Her ne kadar bu mevcut kayıtları ve genel arama kayıtlarını kapsamayacak olsa da bundan sonraki kaydetmek istediğiniz görüşmeler ne yazık ki mümkün olmayacak.

Telefon görüşmelerini kaydetme uygulamalarının tümünü kapsayan bu yönetmelikle birlikte pek çok uygulamada arama kaydetme sorunları ortaya çıkacak. Google Play Store’da en çok kullanılan arama kaydetme uygulamalarının başında gelen ACR – Arama Kaydetme (Call Recorder) de hizmet veremeyecek uygulamalar arasında.


Uygulama geliştiricisi bu yönde çözüm üretmeye çalıştıklarını belirtiyor. Mart ayında ACR ücretsiz ve Pro sürümde pek çok gelişmiş özellik devre dışı kalacak. Örneğin dahili ve harici numaralar, rehbere göre arama kaydı yapma özellikleri, otomatik görüşme kaydetme, tüm görüşmeleri kayıt altına alma mevcut olmayacak. Google yönetimine bu yönetmeliğin etkinleşmemesi adına çok sayıda talep oluşturuldu, ancak firma bu kararından vazgeçecek gibi görünmüyor. (bkz: https://issuetracker.google.com/issues/117486314)

Arama kaydetme sorunu çözümü nedir?

Bu yönetmelik yalnızca Google Play Store’da olacağı için görüşmeyi kayıt altına alma araçları diğer uygulama mağazalarında hizmete girebilir. Huawei, Samsung ve diğer markaların kendine ait mağazalarından kullanıcılar uygulamaları indirmeye devam edebilir.

Bunun yanında ACR – Arama Kaydetme uygulaması yakın zamanda güncellenerek “ACR – Unchained” şeklinde isim değişikliğine gidecek. Uygulamanın Samsung ve Huawei mağazalarından indirilebileceği düşünülüyor. Uygulama izinlerinin kısıtlanmadığı bu mağazalardan indireceğiniz uygulamalar sayesinde tıpkı eskiden olduğu gibi arama kaydetme özelliğinden full olarak yararlanma hakkına sahip olabileceksiniz.

Bu kısıtlamalar Google Play Store’da meydana geldiğinden rootsuz cihazlarda kısıtlamaları kaldırmanız da arama kaydetme sorunu için çözüm olabilir. Kullanacağınız farklı uygulama mağazaları, arama kaydetme apk uygulama sürümleri problemi hiç yaşanmamış biçimde aşmanızı sağlayabilir.

  • Arama kaydetme aracının eski sürümünü indirin.
  • Google Play Store yerine farklı bir uygulama mağazası kullanın.
  • Telefonu rootlu yapın ve kısıtlamayı kaldırın.

Arama kaydetme Pro versiyonu alan kullanılacak ne yapacak?

Maalesef, bu geliştiricilerin dışında olan bir problem. Google’ın politikalarını değiştirmesi sonucunda işlevsiz hale gelen ücretli ve pro sürüm uygulamalara ödenen ücretlerin iadesinin söz konusu olması mümkün görünmüyor.

ACR isimleri göstermiyor sorunu

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Google’ın güncellediği ve kullanıcı gizliliğini esas alan politikaları gereği artık arama kaydetme uygulamaları kullandığınızda kaydedilen aramalarda isim görüntülenemeyecek. Aramasını kaydettiğiniz kullanıcı yeni ACR, arama kaydetme uygulamalarında “Bilinmeyen” olarak telefonda saklı tutulacak. Bu Google tarafından önemsenen ve gizlilik ihlalinin önüne geçmek için alınan bir önlem. Ancak yine de ACR call recorder (arama kaydetme) isim görünmeme sorunu için bir çözüm bulunuyor. Yaşadığınız problem uygulamanın güncellenmesinden kaynaklı bir durum. Eski sürümü kullanmak bu problemi aşmanıza yardımcı olacaktır. Aşağıdaki yazımızdan “ACR numaraları göstermiyor sorunu” çözümü için “ACR Call Recorder ve diğer arama kaydedici araçların” eski sürüm APK’lerini nasıl indireceğinizi inceleyebilirsiniz.

Google’ın arama kaydetme kısıtlaması hakkında aldığı kararlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Arama kaydetme sorunu için hangi çözümü uyguladınız? Görüşlerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Android Arama Kaydetme Çalışmıyor Sorunu | Çözüm 1

18
Kimler Neler Demiş?

avatar
1000
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
HAKAN
Ziyaretçi
HAKAN

S8 KULLANMAKTAYIM TELEFONA ESKİ VERSİYON ROOM YÜKLEYEREK BU SORUNU CÖZDÜM.

Mobilge
Yönetici
Mobilge

Android arama kayıt etme ile ilgili tecrübenizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz Hakan Bey.

mustafa şahins
Ziyaretçi
mustafa şahins

arama kaydediciyi ben not defteri olaak kullanıyordum telefon numaraları adresleri yazmama gerek kalmıyordu özellikle araç kullanırken çok büyük kolayıltı. Söylediğini inkar edenler için çok önemli bir delil kaynağı idi

murat mert
Ziyaretçi
murat mert

Aynen bende sizin gibi kullanıyordum şimdi olmuyor hiç iyi olmadı…

adis
Ziyaretçi
adis

s.a aynı cihazı s8 kulanıyorum room nedir nasıl yüklerim cevaplarsanız sevinirim

Hasan Doğan
Ziyaretçi
Hasan Doğan

Iphone kullanmama sebebimdi. Bende not defteri gibi kullanıyordum. İşimin yorgun olması sebebiyle işlerimi yapacaklarımız buradan takip ediyordum

murat mert
Ziyaretçi
murat mert

Çok net söylüyorum . İphone yi terketme sebebimdi … şimdi hangi cihaz bu işlevi gerçekleştiriyor bilen varsa söyleyin note8 imide terk etmeye hazırım…

Mobilge
Yönetici
Mobilge

Eğer uygulamanın eski sürümünü indirirseniz arama kayıt etme uygulamasındaki isimlerin görünmüyor olması problemini giderebilirsiniz. ARC bununla ilgili bir bildirge yayınlamıştı, kendileri istemiyor olsa da Google bunu mecbur kıldı ancak isimlerin görünmüyor olması yukarıda belirttiğimiz işlem yapıldığında düzeltilebilir.

Nur
Ziyaretçi
Nur

Acr note8 telefoumda daha önceden karsı tarafın sesını kayıt edıyordu. Bır yıldır etmiyor cozum istiyorum

Murat
Ziyaretçi
Murat

Android surumun 9 ise 8 ve alt surumlere don sorun kalmaz

Hakan
Ziyaretçi
Hakan

Android 8 dön sorun çözülür

Ali
Ziyaretçi
Ali

ACR arama kaydedici isim veya numara görünümü için çözüm! Pro lisanslı kullanıcılar uygulamayı Galaxy Essetials’ten güncelleyin. Sorun düzelecektir. Düzelmeyenler acr lisansı kaldırıp aptoide üzerinden tekrar yükleyin.

Gökhan
Ziyaretçi
Gökhan

sesi hoparlor e vererek yada kulaklık kullanarak kaydetmeye devam ediyor. Ancak bir hack yöntemi bekliyoruz.

Sezair Yüksel
Ziyaretçi
Sezair Yüksel

acr-call-recorder-arama-kaydedici-eski-surum-apk 31.0 yok inmiyor bulamadın

hüseyin
Ziyaretçi
hüseyin

Delil olmasın herkes istediğini yapsın zaten iyi olan vatandaşa faydalı olan herşey yasak peki suçlarda delil istemeyecek devlet nasıl ıspatlayacagız

Mahdi
Ziyaretçi
Mahdi

Galiba iblisin at koşturduğu çağa girdik, iyilerin kollayanı yok kötülerin kollayanı çok.

Şenay
Ziyaretçi
Şenay

Bu gün kaydettiği telefonu kaydetmemis neden?