Xiaomi Mi modellerinde internet paylaşımı | Hotspot Ayarları

0

Xiaomi Mi modellerinin tümünde internet paylaşımı benzer şekilde yapılmaktadır. Telefonda Hotspot ayarları yapmak ve Xiaomi Mi cihazınızı modem olarak kullanmak için bu yazımızdan yararlanabilirsiniz. Xiaomi Mi’yi telefon olarak kullanma ve mobil veri aracılığıyla internet paylaşma için aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

Xiaomi Mi’de internet paylaşımı kullanıcının mevcut veri paketinin kullanılması koşuluyla Wi-fi bağlantısı yoluyla bu verilerin diğer kişilere paylaşılmasıdır. İnternet paketi olmayan, biten, herhangi bir Wi-fi ağına bağlanamayan ve çeşitli nedenlerden internete erişim sağlayamayan kullanıcılara telefonda kablosuz bağlantı noktası oluşturma yoluyla internetinizi verebilirsiniz.

Xiaomi Mi’de Wi-Fi Hotspot Ayarları nasıl yapılır?

Xiaomi Mi Play, Mi Mix serisi, Mi 8 (Pro, Lite, SE, Normal), Mi Max serisi, Mi A serisi, Mi 6 serisi, Mi Pad serisinde telefonu veya tableti modem olarak kullanmak ve interneti paylaşıma açmak için bazı ayarların yapılması gerekir. Diğer mobil kullanıcıların paylaşmak istediğiniz wi-fi ağına bağlanabilmesi için “Wi-fi hotspot özelliğini etkinleştirme” adımlarını aşağıdan sağlayabilirsiniz. Hotspot ayarları yapmak için tüm adımları gerçekleştirin.

 • Ayarlar > Ağ ve İnternet > Hotspot ve tethering > Kablosuz hotspot kurulumu yap’a gidin.
  (Alternatif olarak bildirim çubuğu menüsünde “Mobil Veri Paylaşımı veya Mobil Hotspot simgesine basılı tutarak “Hotspot Ayarları”na gidin.)
 • Kurulum penceresinde karşımıza çıkan:
  Ağ adı:
  Güvenlik:
  Şifre: bölümlerini doldurun.
 • Ağ adı Wi-fi ağlarında görüntelenecek isimdir.
  Güvenlik, kurulacak bağlantıdaki şifreleme yöntemidir. Güvenli bir bağlantının kurulması için “WPA2 PSK” seçilmelidir.
  Şifreye kullanıcının bağlanması için gerekli şifreyi girin. Mobil veri paketinizin tükenmemesi ve kötü niyetli kullanıcılar tarafından sömürülmemesi adına güçlü bir şifre oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Son olarak “Kaydet” butonuna basın.

Mobil Veri yoluyla Hotspot yapılandırmayı başarıyla gerçekleştirdik. Şimdi sıra internet paylaşımını açmaya geldi.

Xiaomi Mi Wi-fi Hotspot nasıl açılır / kapatılır?

Xiaomi Mi modellerinde internet paylaşımını etkin hale getirmek veya kapatmak için iki farklı yol izlenebilir.

 • Bildirim çubuğunda “Mobil Veri Paylaşımı” veya “Taşınabilir Kablosuz Hotspot” simgesine dokunun. (Cihaza göre farklılık gösterebilir.)
 • Alternatif olarak “Ayarlar  > Ağ ve İnternet > Hotspot  ve tethering > Taşınabilir Kablosuz hotspot’a giderek yanındaki kutucuğa dokunup etkin hale getirin.
 • İnternet paylaşmayı kapatmak için yukarıdaki işlemlerin tersini uygulayın.

Xiaomi Mi internet paylaşma sorunu mu yaşıyorsunuz? Karşılaştığınız Hotspot problemini yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Yanıt bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here